Banka Ticari Müşteri Temsilcisi

0

Banka ticari müşteri temsilcisi her bankada olması gereken ve bireysel müşteri temsilcisi ile belirli bir paralellikte işlemlerini yürüten fakat daha büyük bir işlem kapasitesine sahip ve sadece bireysel müşterilerin değil aynı zamanda büyük ve küçük firmalarında işlemlerini rahatlık ile yürütebildiği banka hizmet bölümlerinden biridir.

Ticari müşteri temsilcilerinin vermiş olduğu hizmetlerden biri olan çeşitli ticari kredi imkânı ile şirketlerin kısa ve uzun vadeli finansman ihtiyaçlarını gidermeyi sağlamaktadır. Bu krediler Türk Lirası veya döviz olarak kullanılabilir. Ayrıca kredi taksitlerinin şirket hesabından otomatik olarak çekilmesi sağlanabilir. Müşterilerinin yatırımlarına yön vererek, birikimlerin hangi yatırım aracında değerlendirilebileceğini belirleyebiliyor.

Ticari müşteri temsilcileri müşterilerine ait olan firmaların faaliyet karlarını, piyasada yaşanan dalgalanmalardan etkilenmesini engellemek için vadeli işlemler yapılmasına olanak sağlamaktadır. Ticari müşteri temsilcileri; büyüme, mali sıkıntıların çözümü, hisse alımı ve satımı yapmak isteyen, bu işlemlere ihtiyaç duyan firmalara hizmet verir.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Firmalar için en önemli işlemlerden biri olan dış ticaret; ticari müşteri temsilcileri sayesinde dış ticaret yapan firmalar birbirlerini çok yakından tanıma fırsatı bulurlar. Satıcı firmalar, sattığı malların bedelini tahsil edebilmek ve alıcı firma ise sözleşmelerde belirlenen malları zamanında almak amacındadır.

Bu döngüyü sağlayan ve takibini gerçekleştiren bölüm tabi ki ticari müşteri temsilcileridir ve onlar tarafından bütün bu süreç izlenir. Ayrıca ticari müşteri temsilcilerinin vermiş olduğu hizmetler sayesinde firmanıza ticari kredi kartı verilir. Bu sayede firmanızın kendi ihtiyaçları için yapmış olduğu harcamaları ve çalışanların firma adına yapmış olduğu tüm ihtiyaç harcamalarının bankalar tarafından kontrol altına alınması ve takip edilmesi sağlanır.

Ticari müşteri temsilcileri bu evrede dikkatli bir şekilde işlem süreçlerini takip eder ve nakit akışlarının düzenlenmesini sağlar. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın