Gündem Ulaştırma Bakanı: Türk Telekom ile İlgili Gereğini Yaparız!

Ulaştırma Bakanı: Türk Telekom ile İlgili Gereğini Yaparız!

Son Güncelleme:

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Hazine Müsteşarlığı’nın Türk Telekom’un yönetimi üzerinde bazı hakları olduğunu, ortaklık ve yönetim ile ilgili gerekenin yapılacağı açıkladı.

Ahmet Arslan, ana hissedarı olan Oger’in borçlarını ödemekte zorlandığı Türk Telekom ile ilgili bir açıklama yaparak şirketteki ortaklık yapısının değişebileceğini, sözleşme dahilinde Hazine tarafından gereğinin yapılacağını, esas önemli olan konunun şirketteki işleyişin devam etmesi olduğunu açıkladı.

Hazine Gereğini Yapacak

Türk Telekom ile Türkiye Haber – İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu sözleşmelerin imza törenine katılan Ulaştırma Bakanın Ahmet Arslan, törenden sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Aslan, Türk Telekom’da yapının değişebileceğini, sahipliğin el değiştirme ihtimalinin olduğunu, Türk Telekom ile Hazine arasında olan sözleşmenin gereğinin kendileri tarafından uygulanacağını, bu konudaki işlemlerin devam ettiğini, önemli olanın Türk Telekom’un işleyişinin devam etmesi ve üzerindeki görevleri en iyi şekilde yerine getirmesi olduğunu söyledi.

Oger Telekomünikasyon Ödemeleri Yapamıyor

Saudi Telecom Company ve Lübnanlı Hariri ailesi ile ortak olan Oger Telecom adlı şirket, 2005 yılında Türk Telekom’a ait yüzde 55’lik hisseyi satın almış ve bu satın alma işlemi Oger Telecom tarafından Türkiye’de kurulan Ojer Telekomünikasyon AŞ üzerinden gerçekleşmişti. Oger bu satın alma için Garanti Bankası, İş Bankası ve Akbank gibi bankalardan krediler kullanmıştı. Şirket, 2016 yılının eylül ayında ve 2017 yılının mart ayında yapması gereken ve her biri 290 milyon dolar olan kredi ödemelerini yapamadı.

Reuters Habger Ajansı tarafından geçtiğimiz ağustos ayında yapılan bir haberde Saudi Oger’in Türk birimi olan OTAŞ şirketinin Türk Telekom’un yüzde 55’lik hissesinin satışında STC ile sürdürülen görüşmelerin neticelenmemesi durumunda Türk hükümeti tarafından bu konuya el koyulacağı bildirilmişti.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,144BeğenenlerBeğen
7,221TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler