Ana SayfaGündemUlaştırma Bakanı: Türk Telekom ile İlgili Gereğini Yaparız!

Ulaştırma Bakanı: Türk Telekom ile İlgili Gereğini Yaparız!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Hazine Müsteşarlığı’nın Türk Telekom’un yönetimi üzerinde bazı hakları olduğunu, ortaklık ve yönetim ile ilgili gerekenin yapılacağı açıkladı.

Ahmet Arslan, ana hissedarı olan Oger’in borçlarını ödemekte zorlandığı Türk Telekom ile ilgili bir açıklama yaparak şirketteki ortaklık yapısının değişebileceğini, sözleşme dahilinde Hazine tarafından gereğinin yapılacağını, esas önemli olan konunun şirketteki işleyişin devam etmesi olduğunu açıkladı.

Hazine Gereğini Yapacak

Türk Telekom ile Türkiye Haber – İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu sözleşmelerin imza törenine katılan Ulaştırma Bakanın Ahmet Arslan, törenden sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Aslan, Türk Telekom’da yapının değişebileceğini, sahipliğin el değiştirme ihtimalinin olduğunu, Türk Telekom ile Hazine arasında olan sözleşmenin gereğinin kendileri tarafından uygulanacağını, bu konudaki işlemlerin devam ettiğini, önemli olanın Türk Telekom’un işleyişinin devam etmesi ve üzerindeki görevleri en iyi şekilde yerine getirmesi olduğunu söyledi.

Oger Telekomünikasyon Ödemeleri Yapamıyor

Saudi Telecom Company ve Lübnanlı Hariri ailesi ile ortak olan Oger Telecom adlı şirket, 2005 yılında Türk Telekom’a ait yüzde 55’lik hisseyi satın almış ve bu satın alma işlemi Oger Telecom tarafından Türkiye’de kurulan Ojer Telekomünikasyon AŞ üzerinden gerçekleşmişti. Oger bu satın alma için Garanti Bankası, İş Bankası ve Akbank gibi bankalardan krediler kullanmıştı. Şirket, 2016 yılının eylül ayında ve 2017 yılının mart ayında yapması gereken ve her biri 290 milyon dolar olan kredi ödemelerini yapamadı.

Reuters Habger Ajansı tarafından geçtiğimiz ağustos ayında yapılan bir haberde Saudi Oger’in Türk birimi olan OTAŞ şirketinin Türk Telekom’un yüzde 55’lik hissesinin satışında STC ile sürdürülen görüşmelerin neticelenmemesi durumunda Türk hükümeti tarafından bu konuya el koyulacağı bildirilmişti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.