Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’de Yatırımcılara Hitap Etti!

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti sırasında küresel firma ve Amerika’nın üst düzey temsilcileri ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de küresel faaliyetleri olan bazı firmaların ve toplumun üst düzeydeki temsilcileri ile bir araya geldi. 70 civarında katılımcının bulunduğu toplantıda Erdoğan, Türkiye’de sürekli değişen şartlara göre gereken düzenlemeleri ve reformları yaptığını söyledi.

Kısa adı TYDTA olan Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın koordinasyonu ile yapılan toplantıya EastWest Enstitüsü ev sahipliği yaptı. Toplantı sonrasında yazılı bir açıklama yapılarak bilgilendirme yapıldı. Açıklamada Amerika’nın New York şehrinde, Birleşmiş Milletler 72. Genel Kurul görüşmelerine katılmak amacıyla bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın burada ilaç, bilişim, gıda, havacılık, enerji ve finans gibi alanlarda faaliyet gösteren firmaların üst düzey yöneticileri ile görüşmeler gerçekleştirmek üzere bir araya geldiği söylendi.

Üst Düzey Kuruluşlar Katıldı                                           

Aynı açıklamada Türkiye’deki fırsatlar, yatırım ortamı, yaşanan güncel ekonomik gelişmeler ve reformların masaya yatırıldığı toplantıya Citigroup, Boeing, Metlife, PepsiCo, GE, Cargill, Allergan, UBS, Chevron, Blackstone, Oppenheimer, TPI, Coca Cola, Abraaj, General Atlantic, Quinvest gibi firmaların üst düzey yöneticilerinin katılım göstermiş olmasının yanı sıra ABD Ticaret Odası benzeri kuruluşların yöneticilerinin de katıldığı belirtildi.

Erdoğan Konuşmasında Nelerden Bahsetti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yatırımcılara hitap ettiği konuşmasında Türkiye’de yapılan çeşitli reformlarda küresel yatırımcıların ülkeye çekilmesinin amaçlandığını, yeni çıkarttıkları kanunun yatırımcıların fikri mülkiyet hakları ile ilgili olduğunu, ayrıca bundan birkaç ay önce hayata geçirilen üretim reform paketinin de yatırımcılar için çeşitli kolaylık ve teşvikler içerdiğini, Türkiye’de yatırım yapmak isteyen firmalara her türlü kolaylığın sağlandığını söylediği duyruldu. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın