Ana SayfaEkonomiCumhurbaşkanı Erdoğan ABD’de Yatırımcılara Hitap Etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’de Yatırımcılara Hitap Etti!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti sırasında küresel firma ve Amerika’nın üst düzey temsilcileri ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de küresel faaliyetleri olan bazı firmaların ve toplumun üst düzeydeki temsilcileri ile bir araya geldi. 70 civarında katılımcının bulunduğu toplantıda Erdoğan, Türkiye’de sürekli değişen şartlara göre gereken düzenlemeleri ve reformları yaptığını söyledi.

Kısa adı TYDTA olan Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın koordinasyonu ile yapılan toplantıya EastWest Enstitüsü ev sahipliği yaptı. Toplantı sonrasında yazılı bir açıklama yapılarak bilgilendirme yapıldı. Açıklamada Amerika’nın New York şehrinde, Birleşmiş Milletler 72. Genel Kurul görüşmelerine katılmak amacıyla bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın burada ilaç, bilişim, gıda, havacılık, enerji ve finans gibi alanlarda faaliyet gösteren firmaların üst düzey yöneticileri ile görüşmeler gerçekleştirmek üzere bir araya geldiği söylendi.

Üst Düzey Kuruluşlar Katıldı                                           

Aynı açıklamada Türkiye’deki fırsatlar, yatırım ortamı, yaşanan güncel ekonomik gelişmeler ve reformların masaya yatırıldığı toplantıya Citigroup, Boeing, Metlife, PepsiCo, GE, Cargill, Allergan, UBS, Chevron, Blackstone, Oppenheimer, TPI, Coca Cola, Abraaj, General Atlantic, Quinvest gibi firmaların üst düzey yöneticilerinin katılım göstermiş olmasının yanı sıra ABD Ticaret Odası benzeri kuruluşların yöneticilerinin de katıldığı belirtildi.

Erdoğan Konuşmasında Nelerden Bahsetti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yatırımcılara hitap ettiği konuşmasında Türkiye’de yapılan çeşitli reformlarda küresel yatırımcıların ülkeye çekilmesinin amaçlandığını, yeni çıkarttıkları kanunun yatırımcıların fikri mülkiyet hakları ile ilgili olduğunu, ayrıca bundan birkaç ay önce hayata geçirilen üretim reform paketinin de yatırımcılar için çeşitli kolaylık ve teşvikler içerdiğini, Türkiye’de yatırım yapmak isteyen firmalara her türlü kolaylığın sağlandığını söylediği duyruldu. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...