Ana SayfaGündemBaşbakan’dan Sürpriz Taşeron İşçi Açıklaması! Türk - İş Bu Kez Umutlu!

Başbakan’dan Sürpriz Taşeron İşçi Açıklaması! Türk – İş Bu Kez Umutlu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakan Binali Yıldırım, Türk – İş Başkanı Ergün Atalay’a sürpriz bir ziyarette bulunarak, görüşmeden sonra açıklamalar yaptı.

Binali Yıldırım Türk – İş Sendikası’nı ziyaret etti. Sendika Başkanı Ergün Atalay ile görüşen Başbakan, görüşmeden sonra açıklamalar da bulundu. Binali Yıldırım, Türk – İş Başkanı ile yaptıkları görüşme hakkında bilgiler verdi.

Binali Yıldırım yaptığı bilgilendirme açıklamasında Başkan Ergün Atalay ve Türk – İş Yönetim Kurulu Üyeleri görüştüklerini ve genel olarak çalışma hayatı ile ilgili konulara değindiklerini söyledi. Toplantıya DESK, işadamları ve sanayicilerin de katıldığını söyleyen Binali Yıldırım, iş hayatının ve iş camiasının yüzde 80’inin katıldığı bir toplantı olduğunu da belirtti.

Kamudaki Taşeron İşçilere Kalıcı Statü Verilecek

Başbakan, Türk – İş Sendikası’nı ziyaret edip de taşeron işçi konusunu konuşmamanın olmayacağını, bu konu hakkında da konuştuklarını söyleyerek, ilgili bakanlıkların uzun bir zamandır taşeron işçiler konusunda çalışmalar yürüttüklerini, bu konunun kısa süre içinde sonuçlanarak gündem maddesi olmaktan çıkartılacağını, kamuda çalışan taşeron işçilerin kalıcı statüye sahip olmasının sağlanacağını, çalışmaların çeşitli alternatifler çerçevesinde sürdüğünü, 2017 yılı sonlanmadan önce mutlaka bu konu ile ilgili bir sonuca varılmış olacağını, önümüzdeki haftalarda da Bakanlar Kurulu’nun onayına sunulacağını söyledi.

Jülide Sarıeroğlu da Açıklamıştı

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da bir açıklama yapmış ve taşeron işçilere kamuda kadro verilmesi ile ilgili konunun bu yılın sonuna kadar halledilmiş olacağını söylemişti. Sarıeroğlu, taşeron işçilerin beklentilerini karşılamak üzere Maliye Bakanlığı ile birlikte bir çalışma yürüttüklerini ve yeni yıla görmeden bu taleplerin karşılanacağını da ifade etmişti.

Türk – İş Başkanı Ergün Atalay da toplantının ardından bir açıklama yaparak Başbakan’a bu yılın sonuna kadar bu problemin çözülmesi gerektiğini ifade ettiklerini, sendikaların talebinin taşeron işçilerin memur statüsüne sahip olması olduğunu, bu konuda hiç bu kadar umutlu olmadıklarını ve Binali Yıldırım’ın açıklamasının moral verici olduğunu söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.