Anasayfa Ekonomi 2018 Yılında Her İlde Doğalgaz Olacak

2018 Yılında Her İlde Doğalgaz Olacak

Türkiye’de artık her ilde doğalgaz kullanılmaya başlanacak ve bu sayede doğalgazın nimetlerinden 81 ilin tüm vatandaşları faydalanacak. Bu konuda çeşitli düzenlemeler yapmakta olan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, geçtiğimiz günlerde  yapmış olduğu ihaleler neticesinde Artvin, Hakkari, Şırnak, Cizre, İdil, Silopi ve Yüksekova’da lisanslama işlemini tamamladı. Bu ilçelerde artık doğalgaz kullanımı başlayacakken, 2017 kış sezonu öncesinde de Ağrı’da da doğalgaz kullanımının başlaması bekleniyor. Bununla birlikte doğalgazsız olan illere ise 2018 yılının kış sezonundan önce doğalgaz kullanımı konusunda imkan tanınacak gibi duruyor.

2018 Yılında Tüm İllerde Doğalgaz Olması Planlanıyor

EPDK, yapmış olduğu ihaleler neticesinde 63 dağıtım bölgesine doğalgaz için lisans vermiş durumda. Bu yılın mart ayı ile birlikte Artvin, Hakkari, Şırnak ve bu illerinde çeşitli ilçelerinde doğalgaz ihaleleri yapıldı. Bu ihaleler sonucunda ise 81 ilin hepsinde yürürlüğe girecek olan 72 adet doğalgaz dağıtım lisansı verildi. EPDK’nın bu konuda yapmış olduğu planlar neticesinde 2018 yılının kış sezonu gelmeden, Türkiye’nin tüm illerinde ve birçok ilçesinde doğalgaz dağıtım işlemleri tamamlanmış olacak. 2018 yılında 81 ilde bulunan milyonlarca kişi, doğalgaz kullanabilecek.

İlçelerde Değerlendiriliyor

Söz konusu doğalgaz dağıtımı konusunda, sadece illere değil ilçelere de önem veren EPDK, 323 ilçe ihalesi kapsamında, 504 ilçeye doğalgaz gitmesine onay verecek. Bununla birlikte 2019 yılının kış sezonu öncesinde, toplamda 550 ilçeye doğalgaz verilmiş olacak. Bu dağıtım işlemi, doğalgaz lisansı almış ancak henüz dağıtıma başlanmamış ilçeleri de kapsayacak. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

seven − one =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,579BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,218TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,553TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler