Ana SayfaEkonomi2018 Yılında Her İlde Doğalgaz Olacak

2018 Yılında Her İlde Doğalgaz Olacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’de artık her ilde doğalgaz kullanılmaya başlanacak ve bu sayede doğalgazın nimetlerinden 81 ilin tüm vatandaşları faydalanacak. Bu konuda çeşitli düzenlemeler yapmakta olan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, geçtiğimiz günlerde  yapmış olduğu ihaleler neticesinde Artvin, Hakkari, Şırnak, Cizre, İdil, Silopi ve Yüksekova’da lisanslama işlemini tamamladı. Bu ilçelerde artık doğalgaz kullanımı başlayacakken, 2017 kış sezonu öncesinde de Ağrı’da da doğalgaz kullanımının başlaması bekleniyor. Bununla birlikte doğalgazsız olan illere ise 2018 yılının kış sezonundan önce doğalgaz kullanımı konusunda imkan tanınacak gibi duruyor.

2018 Yılında Tüm İllerde Doğalgaz Olması Planlanıyor

EPDK, yapmış olduğu ihaleler neticesinde 63 dağıtım bölgesine doğalgaz için lisans vermiş durumda. Bu yılın mart ayı ile birlikte Artvin, Hakkari, Şırnak ve bu illerinde çeşitli ilçelerinde doğalgaz ihaleleri yapıldı. Bu ihaleler sonucunda ise 81 ilin hepsinde yürürlüğe girecek olan 72 adet doğalgaz dağıtım lisansı verildi. EPDK’nın bu konuda yapmış olduğu planlar neticesinde 2018 yılının kış sezonu gelmeden, Türkiye’nin tüm illerinde ve birçok ilçesinde doğalgaz dağıtım işlemleri tamamlanmış olacak. 2018 yılında 81 ilde bulunan milyonlarca kişi, doğalgaz kullanabilecek.

İlçelerde Değerlendiriliyor

Söz konusu doğalgaz dağıtımı konusunda, sadece illere değil ilçelere de önem veren EPDK, 323 ilçe ihalesi kapsamında, 504 ilçeye doğalgaz gitmesine onay verecek. Bununla birlikte 2019 yılının kış sezonu öncesinde, toplamda 550 ilçeye doğalgaz verilmiş olacak. Bu dağıtım işlemi, doğalgaz lisansı almış ancak henüz dağıtıma başlanmamış ilçeleri de kapsayacak. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,207TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.