Ana SayfaEkonomiMoody’s İngiltere’nin Kredi Notunu Aşağıya Çekti

Moody’s İngiltere’nin Kredi Notunu Aşağıya Çekti

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Dünyanın en köklü ve en iyi kredi derecelendirme kuruluşlarından biri olarak bilinen Moody’s, geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin kredi notunu güncellediğini ve bu güncelleme sonucunda ise İngiltere’nin halihazırda Aa1 olan kredi notunu, Aa2 olan kredi notuna çektiğini belirtti. Bununla birlikte kredi notu azalan İngiltere’nin durağan olan kredi durumu, birden negatif yönde seyretmeye başladı. Söz konusu not güncellemesi konusunda da açıklamalarda bulunan Moody’s, İngiltere’nin geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği ile yeni bir serbest ticaret anlaşması imzalayabileceği konusunda emin olmadıklarını dile getirdi. İngiltere’nin finansal verilerinde ciddi bir zayıflama gördüklerini ve bu zayıflama neticesinde söz konusu kredi notu güncellemesinin meydana geldiğini belirten Moody’s, ilerleyen dönemlerde de bu zayıflamanın devam edeceğini ve İngiltere’nin kredi notunun daha da çok düşeceğini belirtti.

Azaltılan Harcamaların Yeniden Arttırılması Bu Duruma Neden Olacak

Açıklamaların devamında kredi notuna ilişkin ve İngiltere’nin finansal durumuna ilişkin bazı detayları da aktaran Moody’s, özellikle Birleşik Krallık tarafında kamu finansmanı alanında çeşitli bozulmaların meydana geleceğini ve yedi yıl boyunca azaltılmış olan harcamaların, yedi yıl sonrasında tekrardan artması nedeniyle İngiltere’nin mali anlamda çeşitli problemler yaşacağını ifade etti.

Önümüzdeki Yıl Harcamalar Daha da Çok Devam Edecek

İngiltere’nin ek harcamalar dışında, kamu harcamaları konusunda da büyük bir artışa gideceğini belirten Moody’s, söz konusu harcamaların, ilerleyen günlerde artması nedeniyle İngiltere’nin daha çok sorun yaşayacağını ve bu nedenle durumunun pekte iyiye gittiğini söyleyemeyeceklerini ifade etti. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
66TakipçilerTakip Et
2,234TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...