Ana SayfaEkonomiMoody’s İngiltere’nin Kredi Notunu Aşağıya Çekti

Moody’s İngiltere’nin Kredi Notunu Aşağıya Çekti

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Dünyanın en köklü ve en iyi kredi derecelendirme kuruluşlarından biri olarak bilinen Moody’s, geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin kredi notunu güncellediğini ve bu güncelleme sonucunda ise İngiltere’nin halihazırda Aa1 olan kredi notunu, Aa2 olan kredi notuna çektiğini belirtti. Bununla birlikte kredi notu azalan İngiltere’nin durağan olan kredi durumu, birden negatif yönde seyretmeye başladı. Söz konusu not güncellemesi konusunda da açıklamalarda bulunan Moody’s, İngiltere’nin geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği ile yeni bir serbest ticaret anlaşması imzalayabileceği konusunda emin olmadıklarını dile getirdi. İngiltere’nin finansal verilerinde ciddi bir zayıflama gördüklerini ve bu zayıflama neticesinde söz konusu kredi notu güncellemesinin meydana geldiğini belirten Moody’s, ilerleyen dönemlerde de bu zayıflamanın devam edeceğini ve İngiltere’nin kredi notunun daha da çok düşeceğini belirtti.

Azaltılan Harcamaların Yeniden Arttırılması Bu Duruma Neden Olacak

Açıklamaların devamında kredi notuna ilişkin ve İngiltere’nin finansal durumuna ilişkin bazı detayları da aktaran Moody’s, özellikle Birleşik Krallık tarafında kamu finansmanı alanında çeşitli bozulmaların meydana geleceğini ve yedi yıl boyunca azaltılmış olan harcamaların, yedi yıl sonrasında tekrardan artması nedeniyle İngiltere’nin mali anlamda çeşitli problemler yaşacağını ifade etti.

Önümüzdeki Yıl Harcamalar Daha da Çok Devam Edecek

İngiltere’nin ek harcamalar dışında, kamu harcamaları konusunda da büyük bir artışa gideceğini belirten Moody’s, söz konusu harcamaların, ilerleyen günlerde artması nedeniyle İngiltere’nin daha çok sorun yaşayacağını ve bu nedenle durumunun pekte iyiye gittiğini söyleyemeyeceklerini ifade etti. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.