Ana SayfaKOBİRekabet Kurumu Karar Verdi! O Engel Kaldırıldı!

Rekabet Kurumu Karar Verdi! O Engel Kaldırıldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Rekabet Kurumu tarafından 7 Eylül 2017 tarihinde verilen karara göre ödeme kuruluşlarının önünde bulunan Bonus platformuna erişememe engeli kaldırıldı.

POS Cihazı Kullanabilecekler

Rekabet Kurumu tarafından verilen bu karardan sonra bankaların yanında artık ödeme kuruluşları da sistemlerinde POS cihazı kullanabilecek ve bu hizmeti verebilecekler. Bu karar ile kısa adı KOBİ olan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler ve kişiler karlı çıkacak.

7 Eylül 2017 tarihinde Rekabet Kurumu tarafından alınan karar hem bankaları, hem de ödeme kuruluşlarını yakından ilgilendiriyor. Rekabet Kurumu, ödeme kuruluşlarının Bonus platformuna erişiminin önüne geçen maddelerin sözleşmeden kaldırılmasını kararlaştırdı. Bu kararla beraber ödeme kuruluşlarının bankalar ile işbirliği yapabilmesinin önü de açılmış oldu.

Bonus Platformuna Erişim Engeli Kalkacak

Rekabet Kurumu, Bonus platformuna erişimler ile ilgili uygulamalarda görülen aksaklıkların da ortadan kaldırılmasını sağlamış oldu. Bankalarla yapacakları işbirlikleri doğrultusunda bundan böyle ödeme kuruluşları POS ödeme sistemlerini daha aktif bir şekilde kullanabilecekler.

Türkiye’de ödeme sistemleri kullanımının giderek yayılmasını ve hizmet sahalarının büyümesini sağlayacak olan Rekabet Kurumu tarafından verilen bu karar, kısa adı ÖDED olan Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin yaptığı başvuru değerlendirilerek alındı.

Hem Vatandaşı Hem KOBİ’leri İlgilendiriyor

ÖDED Başkanı Burhan Eliaçık, bu konuda bir açıklama yaparak bu kararın ödeme sistemleri açısından önem arz ettiğini, kararın hem KOBİ olarak bilinen küçük esnafı, hem de vatandaşları ilgilendirdiğini, bundan böyle vatandaşları kendi tercih edecekleri kartı kullanabileceklerini, KOBİ’lerin de bu karar sayesinde ihtiyaçları olan temel ödeme hizmetlerine ve bunların tamamlayıcısı olan pek çok hizmete erişim sağlayabileceklerini, bankalarla yaşanan belirsizliklerin giderileceğini söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...