KOBİ Rekabet Kurumu Karar Verdi! O Engel Kaldırıldı!

Rekabet Kurumu Karar Verdi! O Engel Kaldırıldı!

Son Güncelleme:

Rekabet Kurumu tarafından 7 Eylül 2017 tarihinde verilen karara göre ödeme kuruluşlarının önünde bulunan Bonus platformuna erişememe engeli kaldırıldı.

POS Cihazı Kullanabilecekler

Rekabet Kurumu tarafından verilen bu karardan sonra bankaların yanında artık ödeme kuruluşları da sistemlerinde POS cihazı kullanabilecek ve bu hizmeti verebilecekler. Bu karar ile kısa adı KOBİ olan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler ve kişiler karlı çıkacak.

7 Eylül 2017 tarihinde Rekabet Kurumu tarafından alınan karar hem bankaları, hem de ödeme kuruluşlarını yakından ilgilendiriyor. Rekabet Kurumu, ödeme kuruluşlarının Bonus platformuna erişiminin önüne geçen maddelerin sözleşmeden kaldırılmasını kararlaştırdı. Bu kararla beraber ödeme kuruluşlarının bankalar ile işbirliği yapabilmesinin önü de açılmış oldu.

Bonus Platformuna Erişim Engeli Kalkacak

Rekabet Kurumu, Bonus platformuna erişimler ile ilgili uygulamalarda görülen aksaklıkların da ortadan kaldırılmasını sağlamış oldu. Bankalarla yapacakları işbirlikleri doğrultusunda bundan böyle ödeme kuruluşları POS ödeme sistemlerini daha aktif bir şekilde kullanabilecekler.

Türkiye’de ödeme sistemleri kullanımının giderek yayılmasını ve hizmet sahalarının büyümesini sağlayacak olan Rekabet Kurumu tarafından verilen bu karar, kısa adı ÖDED olan Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin yaptığı başvuru değerlendirilerek alındı.

Hem Vatandaşı Hem KOBİ’leri İlgilendiriyor

ÖDED Başkanı Burhan Eliaçık, bu konuda bir açıklama yaparak bu kararın ödeme sistemleri açısından önem arz ettiğini, kararın hem KOBİ olarak bilinen küçük esnafı, hem de vatandaşları ilgilendirdiğini, bundan böyle vatandaşları kendi tercih edecekleri kartı kullanabileceklerini, KOBİ’lerin de bu karar sayesinde ihtiyaçları olan temel ödeme hizmetlerine ve bunların tamamlayıcısı olan pek çok hizmete erişim sağlayabileceklerini, bankalarla yaşanan belirsizliklerin giderileceğini söyledi. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,144BeğenenlerBeğen
7,221TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler