Ana SayfaGündemEğitim Yardımı Ödenmeye Başladı!

Eğitim Yardımı Ödenmeye Başladı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Sosyal Güvenlik Kurumu, şehit çocukları ile harp ve vazife malullerinin kendilerine ve çocuklarına eğitim-öğretim yardımının dün ödeneceğini açıkladı. SGK’dan yapılan açıklamaya göre Sosyal Güvenlik Kurumu’nca şehit, harp ve vazife malullerinin çocuklarına yapılan eğitim ve öğretim yardımının arttırıldığı söylenmişti. Bu kapsamda eğitim ve öğretim hayatına devam eden şehit çocukları ve gazilerin kendilerine ve çocuklarına her yıl yapılan yardımın 2017-2018 eğitim öğretim yılına ait olan rakamları açıklandı. Bu rakamlar ilköğretim yani 1 ve 8. sınıflar için 1.540,59 TL, lise için 2.310,89 TL, yüksekokul için ise 3.081,18 olarak tespit edildi. Ödemeler ise dün itibariyle başladı.

Başvuran Alacak!

2017-2018 dönemi için 18.953 öğrenciye toplamda 39 milyon 878 bin 204 lira eğitim ve öğretim yardımı yapılacak. SGK tarafından yapılacak olan yardımda öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaata gerek kalmaksızın dün itibariyle ödendi. Halk Bankası, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, ING Bank, İş Bankası, TEB ve PTT şubelerinden alanlar için aynı banka şubesine, aylığına bu bankalar dışındaki bankalardan alanlar için ise Ziraat Bankası şubelerine gönderildiği bildirildi.

Hak sahipleri veya yasal temsilcilerin isimleri geçen bankaların herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaraları ile müracaat etmeleri halinde ödemenin gerçekleştirileceği belirtildi.

Her yıl yapılan bu ödeme bazı hak sahiplerinin tespit etmesi durumunda verilirken, tespit edilemeyen hak sahiplerinin de başvurması gerekiyor. Şehit ve gazilerin veya bunların çocuklarının eğitim ve öğretim hayatlarına destek olmak için verilen bu ödenekler bu yıl arttı da. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.