Ana SayfaGündemMTV ile İlgili Son Gelişme!

MTV ile İlgili Son Gelişme!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Maliye Bakanı Naci Ağbal, MTV’ye 2018 yılında yapılacak olan %40’lık zamla ilgili açıklama yaptı. Bu yıl araba almanın önümüzdeki yıllara göre daha avantajlı olduğunu söyledi. Çünkü %40 MTV zammı 2018 yılı için uygulanacak!

Dün verdiler hakkında açıklamalarda bulunan Naci Ağbal, binek otomobil MTV’ainin 2018 yılında %40 artacağını, MTV’de aracın vergisiz değerinin göz önüne alınacağını söylemişti. Şu anki MTV’de sadece aracın yaşı ve motor hacmi belirleyici etken. Yeni sistemle birlikte aracın ülkeye giriş fiyatı da vergilemede etkili olacak. Bu da haliyle lüks araçların MTV’sinde önemli artışa neden olacak.

Vatandaşın tepkisine hak verdiğini söyleyen Ağbal, MTV’nin her yıl arttığını ve bunun da enflasyona bağlı olduğunu söyledi. Düzenlemeye gidilmeseydi MTV’nin %15 oranında artacağını söyleyen Ağbal, vergilemede yeni bir tarife oluşturduklarını söyledi. Bu tarifeye göre de rakamın arttığını dile getirdi. Öncesinde MTV’de halkın 500 lira ödediğini söyleyen Bakan, eğer yeni tarife uygulanmasaydı 575 lira ödeyeceğini söyledi. Yeni tarifenin uygulanmasıyla bu rakamın 700 olduğunu söyledi. Herkesin aynı özellikte, aynı yaşta ve aynı silindir hacminde arabayı kullanmadığını söyleyen Bakan, halkın tepkisine hak verdiğini de söyledi. Haklın bu konuda her zaman duyarlı olması gerektiğini söyleyen Bakan, bu konuda bir sıkıntı olmadığını söyledi.

MTV Araca Göre Alınacak!

Yıllardır konuşulan adaletsiz MTV alımına da çözüm getirdiklerini söyleyen Bakan Ağbal, 50 bin liralık arabanın da MTV’sinin aynı 200 bin liralık aracın da MTV’sinin aynı olduğunu dile getirdi. Yapılan düzenleme ile hakkaniyete adalete daha uygun hareket edildiğini söyleyen Ağbal, MTV’nin ödeme gücüne göre alınacağını söyledi. 2018 yılından itibaren bir kişinin araç almasında aracın MTV’sinin doğrudan aracın fiyatına bağlı olacağını belirtti

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.