Denizbank Genel Müdürü’nden İlginç Bir Tahmin Geldi!

0

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, bir kehanette bulunarak; önümüzdeki dönemlerde oluşacak ilk batışın yeni tür teknolojilerden çıkacağını belirtti. 

8. İstanbul Finans Zirvesi’nde yaptığı konuşma Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. IFS 2017 kapsamında bankacılar oturumunda konuşma yapan Ateş, günümüz sanal dünyasında kullanılan ve büyük ilgi gören digital para kullanımına dikkat çekti.

Bankalara Birlik Çağrısı

Denizbank Genel Müdürü yaptığı konuşmada tüm bankaların ayrı ayrı ATM’sinin, POS cihazlarının, kredi kartlarının, para taşımak için zırhlı araçlarının ve bunlar için gerekli güvenlik birim ve seçeneklerinin olduğunu belirterek ortak giderlerin maliyetinin düşürülmesi açısından tüm bankaların birlik olabileceğini belirtti. Bunun için tüm bankaların operasyonlarını bir yerde toplayıp tüm bu işleri bir bütün olarak yürütüp gelir gider rasyosunu ciddi anlamda düşürüleceğinin altını çizerek bu sayede dünya trendlerine odanlanılacağını ve çağın geririnde kalınmayacağını belirtti. Zaten Türk bankacılığının insan kalitesi ve ürünleri açısından dünya standardında olduğunu ve bu birlik ile maliyet dengeleri kurulup yeniliklerin takibine daha kolay odanlanıldığını sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Her bankanın 1 lira kazanmak için 40 kuruş masraf ettiğini beliten Ateş, bu rakamın Avrupa’da 70’lerde olduğunu ve 2-3 sene böyle devam ederse 40’larda kalanların sonunun geleceğinden de bahsetti. Yeni teknolojinin takip edilmesi gerektiğini belirterek örnekle durumu açıkladı. Bir işlemin şubeye gelip yapıldığında 4 liraya, mobil bankacılıktan gerçekleştirildiğinde ise 9 kuruşa yapıldığını da söyledi.

KGF Projesini Takdir Ediyorum

Denizbank Genel Müdürü ayrıca geçtiğimiz sene yaşadığımız 15 Temmuz sürecinde piyasaların hayli etkileneceğini ve durumun ciddi anlamda karmaşaya sebep olacağını düşünürken, Türkiye hiç beklenmedik bir atılım yaparak atlattığını sözlerine ekledi.

500 bin KOBİ için planlanan Kredi Garanti Fonu mekanizması hem bütçeden kuruş harcanmadan hem de hızlı bir şekilde çözüm olduğunu belirtti. Bunu başaramayan İtalya ve Yunanistan’ın durumuna dikkat çekerek batan bankalarına milyarlarca euro para ödediğini belirtti. Türkiye’de yaşanan terör olaylarını, jeopolitik krizleri ve yaşanan sıkıntılı günleri KGF mekanizması ile çözüldüğünü belirterek bir bankacı olarak KGF’nin başarısını takdir ettiğini ve alkışladığını da belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın