Ana SayfaGündemDenizbank Genel Müdürü’nden İlginç Bir Tahmin Geldi!

Denizbank Genel Müdürü’nden İlginç Bir Tahmin Geldi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, bir kehanette bulunarak; önümüzdeki dönemlerde oluşacak ilk batışın yeni tür teknolojilerden çıkacağını belirtti. 

8. İstanbul Finans Zirvesi’nde yaptığı konuşma Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. IFS 2017 kapsamında bankacılar oturumunda konuşma yapan Ateş, günümüz sanal dünyasında kullanılan ve büyük ilgi gören digital para kullanımına dikkat çekti.

Bankalara Birlik Çağrısı

Denizbank Genel Müdürü yaptığı konuşmada tüm bankaların ayrı ayrı ATM’sinin, POS cihazlarının, kredi kartlarının, para taşımak için zırhlı araçlarının ve bunlar için gerekli güvenlik birim ve seçeneklerinin olduğunu belirterek ortak giderlerin maliyetinin düşürülmesi açısından tüm bankaların birlik olabileceğini belirtti. Bunun için tüm bankaların operasyonlarını bir yerde toplayıp tüm bu işleri bir bütün olarak yürütüp gelir gider rasyosunu ciddi anlamda düşürüleceğinin altını çizerek bu sayede dünya trendlerine odanlanılacağını ve çağın geririnde kalınmayacağını belirtti. Zaten Türk bankacılığının insan kalitesi ve ürünleri açısından dünya standardında olduğunu ve bu birlik ile maliyet dengeleri kurulup yeniliklerin takibine daha kolay odanlanıldığını sözlerine ekledi.

Her bankanın 1 lira kazanmak için 40 kuruş masraf ettiğini beliten Ateş, bu rakamın Avrupa’da 70’lerde olduğunu ve 2-3 sene böyle devam ederse 40’larda kalanların sonunun geleceğinden de bahsetti. Yeni teknolojinin takip edilmesi gerektiğini belirterek örnekle durumu açıkladı. Bir işlemin şubeye gelip yapıldığında 4 liraya, mobil bankacılıktan gerçekleştirildiğinde ise 9 kuruşa yapıldığını da söyledi.

KGF Projesini Takdir Ediyorum

Denizbank Genel Müdürü ayrıca geçtiğimiz sene yaşadığımız 15 Temmuz sürecinde piyasaların hayli etkileneceğini ve durumun ciddi anlamda karmaşaya sebep olacağını düşünürken, Türkiye hiç beklenmedik bir atılım yaparak atlattığını sözlerine ekledi.

500 bin KOBİ için planlanan Kredi Garanti Fonu mekanizması hem bütçeden kuruş harcanmadan hem de hızlı bir şekilde çözüm olduğunu belirtti. Bunu başaramayan İtalya ve Yunanistan’ın durumuna dikkat çekerek batan bankalarına milyarlarca euro para ödediğini belirtti. Türkiye’de yaşanan terör olaylarını, jeopolitik krizleri ve yaşanan sıkıntılı günleri KGF mekanizması ile çözüldüğünü belirterek bir bankacı olarak KGF’nin başarısını takdir ettiğini ve alkışladığını da belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.