Ana SayfaGündemDenizbank Genel Müdürü’nden İlginç Bir Tahmin Geldi!

Denizbank Genel Müdürü’nden İlginç Bir Tahmin Geldi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, bir kehanette bulunarak; önümüzdeki dönemlerde oluşacak ilk batışın yeni tür teknolojilerden çıkacağını belirtti. 

8. İstanbul Finans Zirvesi’nde yaptığı konuşma Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. IFS 2017 kapsamında bankacılar oturumunda konuşma yapan Ateş, günümüz sanal dünyasında kullanılan ve büyük ilgi gören digital para kullanımına dikkat çekti.

Bankalara Birlik Çağrısı

Denizbank Genel Müdürü yaptığı konuşmada tüm bankaların ayrı ayrı ATM’sinin, POS cihazlarının, kredi kartlarının, para taşımak için zırhlı araçlarının ve bunlar için gerekli güvenlik birim ve seçeneklerinin olduğunu belirterek ortak giderlerin maliyetinin düşürülmesi açısından tüm bankaların birlik olabileceğini belirtti. Bunun için tüm bankaların operasyonlarını bir yerde toplayıp tüm bu işleri bir bütün olarak yürütüp gelir gider rasyosunu ciddi anlamda düşürüleceğinin altını çizerek bu sayede dünya trendlerine odanlanılacağını ve çağın geririnde kalınmayacağını belirtti. Zaten Türk bankacılığının insan kalitesi ve ürünleri açısından dünya standardında olduğunu ve bu birlik ile maliyet dengeleri kurulup yeniliklerin takibine daha kolay odanlanıldığını sözlerine ekledi.

Her bankanın 1 lira kazanmak için 40 kuruş masraf ettiğini beliten Ateş, bu rakamın Avrupa’da 70’lerde olduğunu ve 2-3 sene böyle devam ederse 40’larda kalanların sonunun geleceğinden de bahsetti. Yeni teknolojinin takip edilmesi gerektiğini belirterek örnekle durumu açıkladı. Bir işlemin şubeye gelip yapıldığında 4 liraya, mobil bankacılıktan gerçekleştirildiğinde ise 9 kuruşa yapıldığını da söyledi.

KGF Projesini Takdir Ediyorum

Denizbank Genel Müdürü ayrıca geçtiğimiz sene yaşadığımız 15 Temmuz sürecinde piyasaların hayli etkileneceğini ve durumun ciddi anlamda karmaşaya sebep olacağını düşünürken, Türkiye hiç beklenmedik bir atılım yaparak atlattığını sözlerine ekledi.

500 bin KOBİ için planlanan Kredi Garanti Fonu mekanizması hem bütçeden kuruş harcanmadan hem de hızlı bir şekilde çözüm olduğunu belirtti. Bunu başaramayan İtalya ve Yunanistan’ın durumuna dikkat çekerek batan bankalarına milyarlarca euro para ödediğini belirtti. Türkiye’de yaşanan terör olaylarını, jeopolitik krizleri ve yaşanan sıkıntılı günleri KGF mekanizması ile çözüldüğünü belirterek bir bankacı olarak KGF’nin başarısını takdir ettiğini ve alkışladığını da belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,238TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...

Asgari Ücret Zammı için Plan Oluşturuluyor!

Hatırlanacağı üzere Ocak 2023 döneminde yapılan zammın ardından bu yıl içerisinde ara zam yapılacağı...

Türkiye İş Bankası Risk Yönetimi ve Kredi Analitiği Uzmanı Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilanla personel alımı...

Kuveyt Türk Gezici Gişe Yetkilisi Alımı Gerçekleştirecek!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, banka iş ilanları kapsamında yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana...