Ana SayfaGündemEmekliye Müjde! Ek Ödeme!

Emekliye Müjde! Ek Ödeme!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Enflasyon verilerinin belirlenmesinin ardından emekli zamları da netleşmeye başlamıştı. Emekliler zammın haricinde %4’lük ek ödemeleri için de zam almış olacaklar. Maaşa ek ödenen bu paralar enflasyon oranında artacak.

Yaklaşık 12 milyon emeklinin maaşları Ocak ayıyla beraber artacak. Bu artışın ne kadar olacağını ise enflasyon verileri belirleyecek. Hükümet orta vadeli programı açıkladığından enflasyon tahminlerini de duyurmuş oldu. Bu tahminlere ve Merkez Bankası’nın beklentilerine göre yapılan hesaplamalarda emeklilerin Ocak ayı zammının %3.5 – %4 arasında olacağı tahmin ediliyor.

Emeklilere Vergi İadesi de Var!

Bu oranlara göre emekli maaşlarında 144 liraya varan artış gerçekleşecek. Emekli maaşlarından en yüksek maaş %3.4 zamla 4.240 liradan 4384 liraya yükselecek. Halen 1000 tl olan maaş 1034 liraya 1500 tl olan maaş ise 1551 liraya yükselecek. 2000 tl olan emekli maaşı ise 2068 TL’ye yükselirken, 2500 TL olan maaş da 2585 liraya yükselecek. Emekliler ayrıca bir ek ödeme de görecek. Maaşlarda her ay eklenen ek ödemeler zamlanacak.

Tüm emeklilerin her ay maaşlarına ek ödeme yani vergi iadesi ilave diliyor. Memur emeklilerinde ek ödeme tutarı ise maaşın %4’ünü oluşturuyor. Bağ-Kur ve SSK emeklilerine ise maaşın %5’i ve %4’ü oranında ek ödeme yapılıyor. Yalnız bu ek ödemeler maaşı 900 TL’nin altında olanlarda yapılmakta. Zamlar brüt maaşa eklenirken ortaya çıkan rakamın %4’ü alınarak ek ödeme olarak maaşa ekleniyor.

 Örneğin net maaşı 2000 TL olan emekli, aylık 80 lira ek ödeme alıyor. Emeklinin eline aylık 2080 TL para geçiyor. %3.4 zamla Ocak’ta net maaş 2000 liradan 2068 liraya çıkacak. Ek ödeme ile birlikte emeklinin eline geçen maaş toplamda 2.150,72 kuruşa ulaşıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.