Ana SayfaGündemTMO Fındığa 166 Milyon Lira Ödedi!

TMO Fındığa 166 Milyon Lira Ödedi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından 1 ayda alınan 22 bin ton fındığa 166 milyon lira ödendi.

Kısa adı TZOB olan Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık alımlarına yaklaşık 1 ay kadar önce başladığını, şu ana kadar 12 bin üreticiden fındık alındığını, alınan toplam fındığın 22 bin ton olduğunu ve üreticilere yapılan ödemenin de 166 milyon lira olduğunu söyledi.

44 Bin  Üretici Daha Sırada Bekliyor

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındığın serbest piyasada işlem gören fındığın fiyatının 8.5 lira olduğunu, fındık fiyatlarının TMO’nun alımlarında daha yüksek olmasından dolayı kurumu fındık üreticilerinin kurumu tercih ettiğini, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından şimdiye kadar yaklaşık 22 bin ton fındık alımı yapıladığını, üreticilerden alınan fındıklara da 166 milyon lira ödeme yapıldığını da söyleyerek TMO’ya fındığını satmak isteyen üreticinin kurumun resmi internet sitense online başvuru yapmaları gerektiğini, önümüzdeki günlerde de 102 bin ton daha fındığın alınacağını ve 44 bin üreticiye daha fındık alımı ile ilgili randevu verildiğini açıkladı.

Üreticinin Elindeki Tüm Fındıklar Alınacak

Arslan Soydan, TMO tarafından üreticinin elinde bulunan ve satmak istediği tüm fındığın alınacağını da belirterek, daha önceki dönemlerde çeşitli sebeplerden dolayı fındığını Toprak Mahsulleri Ofisi’ne fındığını satmak üzere başvuruda bulunan üreticilerin geri çevrildiğini, artık böyle bir durumun yaşanmadığını, pek çok iyileştirme yapılarak bu gibi durumların ortadan kaldırıldığını, TMO tarafından fındık satmak isteyen üreticiler tarafından dekar başına teslim edilmesi gereken miktarı da 130 kilograma çıkartıldı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,207TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.