Ana SayfaGündemMehmet Şimşek’ten Çarpıcı Motorlu Taşıtlar Vergisi Artışı Açıklaması!

Mehmet Şimşek’ten Çarpıcı Motorlu Taşıtlar Vergisi Artışı Açıklaması!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Motorlu Taşıtlar Vergisi artışına tüm araçların dahil olduğunu, bugün yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bu konudaki her şeyin konuşulacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bir televizyon kanalında canlı yayına katılarak soruları cevapladı. Şimşek, MTV olarak bilinen Motorlu Taşıtlar Vergisi’ndeki artışa gerekçe olarak Türkiye’nin son dönemlerde yaşadığı zorlukları ve bölgenin haritasının yeniden şekillendirilmesini gösterdi.

Milli Savunma Bakanlığı Ek Bütçe İstedi

Mehmet Şimşek, Arap Baharı’ndan sonra bölgenin önemli risklerle karşılaştığını, normal şartlarda Türkiye’nin savunma sanayisine ayırdığı fonda her yıl fazlalıklar olduğunu, ancak bu yıl yeni silah sistemleri satın aldıklarını, bu fonun 2017 yılında 8 – 9 milyar lira gibi bir açık vereceğini, Milli Savunma Bakanlığı’nın Hazine’den ek bütçe istediğini, hiçbir hükümetin sebep yokken vergi artışına gitmeyeceğini, MTV’deki artış ile elde edilen gelirin üçte ikisinin savunma sanayisine gideceğini açıkladı.

Savunma sanayisi için 2018 yılında da 17 – 18 milyar civarında harcama yapılacağını da açıklayan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, alınması planlanan bütün önlemlerin toplamının 28 lira olacağını, bu önlemlere harcama yapılabilmesi için ya bütçe açığı verilmesi ya da gerekli düzenlemelerin yapılmasının gerektiğini de söyleyerek MTV artışının sebeplerini açıklamış oldu.

MTV’deki Artış Bütün Araçları Kapsıyor

Şimşek, Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde yapılan yüzde 40 oranındaki artışın bütün araçları kapsadığını, gün yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bu konuya dair her şeyin konuşulacağını, edindikleri bilgilerin Başbakan Binali Yıldırım’ın kendileri ile aynı yaklaşım içinde olacağı yönünde olduğunu, konunun şu anda Başbakan’ın takdirinde olduğunu ve bugünkü toplantıda netleşeceğini de sözlerine ekledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...