Ana SayfaGündemBalık Fiyatları Rekor Kırdı!

Balık Fiyatları Rekor Kırdı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Çanakkale Balık Hali’nde balık fiyatları bugün itibari ile tavan yaptı. 1 kilogram çipuranın fiyatı 60 lira, 1 adet palamutun fiyatı 30 lira ve 1 kilogram lüferin fiyatı da 100 lira oldu. Vatandaşlar artan balık fiyatları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Av Yasağı Kalktı Ama…

1 Eylül 2017 tarihinde av yasağı kalktı. Av yasağının kalkmasının ardından balık fiyatlarında düşme olacağı bekleniyordu. Fakat beklenen olmadı ve balık fiyatları uçtu. Geçen yıl avlanan Palamut miktarının beklenen rakamdan fazla olması sebebiyle balığın fiyatı 5 liraya kadar düşmüştü. Bugün itibari ile Çanakkale Balık Hali’nden alınan fiyatlar doğrultusunda palamutun tanesinin 30 lira olduğu belirlendi. Eylül ayında palamutun fiyatında artış yaşanması gözleri lüfer balığına çevirdi. Ekim ayında mevsim şartlarından dolayı deniz de soğuyacak. Ancak şu sıralar lüfer nadir bulunuyor ve kilosu da 100 liradan alıcı buluyor. Aranan balıklar arasındaki yerini her zaman koruyan lüfer, bugünlerde fiyat bakımından da tavan yaptı.

Çanakkale Balık Hali’nde yerleri olan esnaflar geçen yıl balık fiyatlarının daha düşük olduğunu söyledi. Bu yıl balık fiyatlarındaki artışın sebebinin hava şartları olduğunu söyleyen esnaflar bu fiyatların lüfer ve palamutta beklenen bolluğun yaşanmamasında da kaynaklandığını söyledi. Son günlerdeki aşırı rüzgar balıkçıların ava çıkmasını önlemesi de yine balık fiyatlarına yansıdı. Ancak havaların soğuyacağı önümüzdeki günlerde denizde balık miktarının artacağı da beklenen olası durumlardan. Geçen yılki balık bolluğunu esnaflar da arıyor. İstanbul balık piyasasında lüferin tanesinin 50- 60 lira olduğu bu günler geride kalacak ve lüferin fiyatı 40- 50 liraya kadar düşecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.