Ana SayfaGündemBalık Fiyatları Rekor Kırdı!

Balık Fiyatları Rekor Kırdı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Çanakkale Balık Hali’nde balık fiyatları bugün itibari ile tavan yaptı. 1 kilogram çipuranın fiyatı 60 lira, 1 adet palamutun fiyatı 30 lira ve 1 kilogram lüferin fiyatı da 100 lira oldu. Vatandaşlar artan balık fiyatları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Av Yasağı Kalktı Ama…

1 Eylül 2017 tarihinde av yasağı kalktı. Av yasağının kalkmasının ardından balık fiyatlarında düşme olacağı bekleniyordu. Fakat beklenen olmadı ve balık fiyatları uçtu. Geçen yıl avlanan Palamut miktarının beklenen rakamdan fazla olması sebebiyle balığın fiyatı 5 liraya kadar düşmüştü. Bugün itibari ile Çanakkale Balık Hali’nden alınan fiyatlar doğrultusunda palamutun tanesinin 30 lira olduğu belirlendi. Eylül ayında palamutun fiyatında artış yaşanması gözleri lüfer balığına çevirdi. Ekim ayında mevsim şartlarından dolayı deniz de soğuyacak. Ancak şu sıralar lüfer nadir bulunuyor ve kilosu da 100 liradan alıcı buluyor. Aranan balıklar arasındaki yerini her zaman koruyan lüfer, bugünlerde fiyat bakımından da tavan yaptı.

Çanakkale Balık Hali’nde yerleri olan esnaflar geçen yıl balık fiyatlarının daha düşük olduğunu söyledi. Bu yıl balık fiyatlarındaki artışın sebebinin hava şartları olduğunu söyleyen esnaflar bu fiyatların lüfer ve palamutta beklenen bolluğun yaşanmamasında da kaynaklandığını söyledi. Son günlerdeki aşırı rüzgar balıkçıların ava çıkmasını önlemesi de yine balık fiyatlarına yansıdı. Ancak havaların soğuyacağı önümüzdeki günlerde denizde balık miktarının artacağı da beklenen olası durumlardan. Geçen yılki balık bolluğunu esnaflar da arıyor. İstanbul balık piyasasında lüferin tanesinin 50- 60 lira olduğu bu günler geride kalacak ve lüferin fiyatı 40- 50 liraya kadar düşecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.