1.000 TL Taksit İle Ev Alınır Mı?

1.000 TL Taksit İle Ev Alınır Mı? 1000 TL İle Adım Adım Ev Sahibi Olmak! 1000 TL İle Ev Sahibi Olunabilir! Detaylar İçin...

0
1.000 TL Taksit İle Ev Alınır Mı?

Kira ödemekten bıkmış insanların karşılarına zaman zaman ev sahibi olabilecekleri fırsatlar çıkar. Kimisi bu fırsatı zamanında yakalar kimisi de kaçırır. Bazı insanlarda riske girmek istemezler ve kirada oturmaya devam ederler. Ev sahibi olarak kira derdinden kurtulmak isteyen insanlar için birçok alternatif yöntemler üretildi.

Günümüz Türkiye’sinde 100.000 TL’ye çok lüks olmasa da kullanışlı bir daire alınabiliyor. Bu durumda azda olsa birikimi olan bir kişi bu parayı teminat yapıp bir bankadan kredi çekebilir. Çekmiş olduğu krediyi de uygun taksit oranlarıyla kira öder gibi ödeyebilir.

1000 TL İle Adım Adım Ev Sahibi Olmak

Bankalarla daha önceden kredi, kredi kartı gibi ilişkileri çok iyi olan insanlar eğer ev sahibi olmak istiyorlarsa vakit kaybetmeden araştırmaya başlamalılar. Küçük bir teminat ile konut kredisi için uygun bir bankaya başvurabilirler. Bankanın kredi vermek için istediği vasıflara sahip olmaları durumunda ev hayallerine çok yaklaşacaklardır.

Bankalar genellikle talep edilen kredinin taksit tutarının iki katı gelire sahip olan kişilere olumlu bakmaktadır. Yani 100.000 TL değerinde bir ev almak isteyen insan ortalama 20-25.000 TL civarında bir teminat ayarlayabilirse geri kalan 75-80.000 TL gibi bir rakamı da bankadan kredi çekebilir.

Bankadan 120 ay taksit talep eden biri kişi her ay 1.000 TL civarında bir ödeme yapacaktır. Başvuru sahibinin minimum 2.000 TL geliri varsa ve bankalarla ilişkileri iyi durumdaysa ev sahibi olmak içinde önünde bir engel kalmayacaktır.

1000 TL İle Ev Sahibi Olunabilir

Bu durumda 700-800 TL ev kirası ödeyen bir kişi giderlerini kısarak 10 yıl gibi bir süre sonunda aylık 1.000 TL ödeyerek ev sahibi olabilecektir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın