Ana SayfaGündemPolis Okulu Fiziki Yeterlilik Sınavı İçin Şart ve Gereklilikler Yayınlandı!

Polis Okulu Fiziki Yeterlilik Sınavı İçin Şart ve Gereklilikler Yayınlandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

21. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) fiziki yeterlilik sınavı için talimatlar, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyuruldu.

Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen duyuruda başlangıç çizgisi ile ağırlık taşıma bölümünde yer alan son dubanın bulunduğu yer aralığının 29 metre olduğu, ağırlıkların başındaki duba ile takla minderi arasındaki mesafesin 14 metre eninde olduğu, takla minderi ile bitiş çizgisi arasındaki mesafenin de 29 metre olduğu bilgisi paylaşılırken, toplamda 7 farklı istasyona sahip olacak olan yeterlilik sınavı parkuru 72 metre uzunluğunda olacak.

Parkura çıkan adaylar, Fiziki Yeterlilik Sınavı Komisyonu ve aday için görülebilecek kapasitede Dijital Fotoselli Süreölçer ile yapılacağı bilgisi de paylaşılırken, başlama ve bitiş çizgilerinde yer alacak fotosollerin en az 3 metre genişliğinde olacağı belirtildi.

Sınav öncesinde adaylara, polislik yeterlilik sınavının gerçekleşeceği parkurun gruplar halinde tanıtılacağının belirtildiği açıklamada, sınav esnasında adı okunan adayın, önce kendini tanıtıp, sonra başlama noktasına gelip, başlama noktasında yer alan kameraya dönerek kendini tanıttıktan sonra parkura başlayabileceği bilgilerine yer verildi.

Polislik Sınavında Puanlama Sistemi

Polislik Sınavı’nın yeterlilik bölümünde, erkek adaylar için 47 saniye olan başarılı tamamlama süresi, kadın adaylarda 51 saniye olarak belirtiliyor. 39 saniye ve daha alt bir sürede tamamlama yapan erkek adayların 100 tam puan almaya hak kazandığı parkurda, kadın adaylar için de 43 saniye ve daha hızlı olanlar için 100 tam puan uygulaması gerçekleştirilecek. Fiziki yeterlilik sınavı sonucunun 60 puanın altında olduğu tüm adaylar için ise sıfır (0) puan tanımlaması yapılacağı belirtilirken, bu adayların ‘Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz’ kararı ile başarısız olarak tanımlanacağı ifade edildi.

Yapılan açıklamada parkurdaki herhangi bir bölümü yapmayan ve yapamayan adayların eleneceği bilgisi paylaşılırken, teknik olarak yaşanacak arızalar ve aksaklıklar dışında hiçbir aday için tekrarlama yapılmasına izin verilmeyeceği, bitirme süreleri için saliselerin değil, sadece saniyelerin baz alınarak hesaplama ve puanlama yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,238TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...