Ana SayfaGündemBaşbakan Binali Yıldırım Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Başbakan Binali Yıldırım Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakan Binali Yıldırım, Ege Ekonomik Forumu’nda konuşarak önemli açıklamalarda bulundu.

Bu Forum’dan Önemli Sonuçlar Çıkacak

Binali Yıldırım Ege Ekonomik Forumu’nda yaptığı açıklamada tarım, ticaret, üretim, sanayi gibi alanlarda sağlanacak fırsatların Forum’da tek teke masaya yatırılacağını, önemli sonuçlara varılacağını, 2017 yılının sonlarına yaklaştığımız şu dönemde küresek ekonominin toparlanma kaydettiğini, 2008 yılında başlayan ekonomik olumsuzların giderek iyileştiğinin görüldüğünü, özellikle Avrupa ülkelerinin ekonomisinde gözle görülür bir toparlanmanın söz konusu olduğunu söyledi.

Türkiye’nin İhracatının Yarısı Avrupa’ya

Başbakan Yıldırım şu dönemde dünya genelindeki ekonomik krizden dolayı yaşanan olumsuzlukların tamamen sonlanmış olmadığını, Amerika’da yeni yönetmelikle ortaya atılan söylemlerin yeni bir küresel krizin habercisi olabileceğini, ancak bu ülkenin sergilediği korumacı politikaların küresel barış konusuna katkı sağlamadığını, parasal alandaki gelişmenin Avrupa’da hızlı bir şekilde sürdüğünü, bu gelişmelerin Türkiye açısından bakıldığında olumlu olduğunu, ülkemizin ihracatının artmasında Avrupa’da parasal anlamda yaşanan gelişmelerin önemli katkısının olduğunu, Türkiye’nin ihracatının yarısının Avrupa ülkelerine yapıldığını, asıl riski gittikçe artan borç seviyesinin taşıdığını, gelişmiş ülkelerin gayri safi harcamalarındaki seviyelerin olduğunu da belirtti.

Doğru Zamanda Doğru Kararlar Aldık                                                   

Zenginlik merkezlerinin artık doğuya doğru hareketlendiğini, son dönemlerde yaşanan siyasi gelişmelerin bölgesel ekonomiyi büyük ölçüde etkilediğini, Avrupa’nın ayrıca Brexit’i de gözden geçirmesi gerektiğini, tüm bu koşullara karşın Türkiye ile ilgili 2017 yılında çok önemli kararlar aldıklarını, bu kararlarla ülkedeki kredi genişlemesini sağladıklarını, KOBİ ve esnaflara önemli kaynaklar sağladıklarını, bu seviyelerde para genişlemesi yaşanmasına rağmen Türkiye’nin büyüme oranlarının yukarı yönlü hareket ettiğini, bunun sebebinin doğru zamanda alınan doğru kararlar olduğunu da söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.