Ana SayfaGündemYerli Otomobil Üretemiyoruz Ama AB Arabayı Bizden Alıyor!

Yerli Otomobil Üretemiyoruz Ama AB Arabayı Bizden Alıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Türkiye’de yerli otomobil üretimi yıllardır büyük bir handikap halinde süregelmeye devam ediyor. Her ne kadar bu konuda yavaş adım atıyor olsak da artık otomobil üretiminde sahip olunan güç ile AB’nin en fazla otomobil ihraç ettiği ülke ünvanına kavuştuk.

  Otomotiv sektöründe dünya devleri arasında yer alan Japonya, Güney Kore ve ABD, Türkiye’nin gölgesinde kaldı. Avrupa Birliği ülkelerine otomobil ihracatı gerçekleştiren ülkeler arasında birinci sıraya yerleşmeyi başaran Türkiye, yıl sonuna kadar 10 milyar Dolar’lık bir ihracat rakamına da tedarik sanayisinde ulaşmayı hedefliyor.

  2017 yılı sonu için 27 milyar Dolar’ın üzerinde bir ihracat hedefinin başarı ile tamamlanacağının ön görüldüğünü ifade eden Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, Türk otomotiv sektörünün her geçen gün rekorlarının üzerine yeni rekor koyduğunu, büyüme ve hacim genişletme konusunda istikrarını artış yönünde koruduğunu ifade etti.

  Avrupa Birliği’ne üye olan ülkeler tarafından yapılan ihracatın, bir önceki yıl 45,8 milyar Euro değerine ulaştığı ve tam 3,4 milyon adet motorlu taşıt ithalatı gerçekleştiğini hatırlatan Kanca, bu rakamlar ile birlikte otomotiv sektörünün lider ülkeleri arasında gösterilen Güney Kore’nin, Japonya’nın ve ABD’nin geride bırakılarak ilk sıraya ulaşıldığının bilgisini paylaştı.

  Avrupa Birliği ülkelerinin toplam satın aldığı otomobil sayısının 6,3 milyon adet olduğunu ifade eden Kanca, Türkiye’nin satış gösterdiği adet sayısını ne denli öneme sahip olduğunu bu rakamlara bakarak daha net bir şekilde anlaşılabilecğeini ifade etti.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  65TakipçilerTakip Et
  2,237TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

  2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

  2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

  2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

  Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

  Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

  Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

  ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

  Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

  Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

  Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...