Ana SayfaGündemİstanbul Valiliği 2.000 Kişilik Personel Alımı Yapıyor! İşte Tüm Detaylar!

İstanbul Valiliği 2.000 Kişilik Personel Alımı Yapıyor! İşte Tüm Detaylar!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İstanbul Valiliği resmi web sitesinden yaptığı açıklamada il genelinde görevlendirilmek üzere 2.000 çarşı ve mahalle bekçisini işe alacağını duyurdu.

2.000 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Aranıyor

İstanbul Valiliği, ilçelerde kaymakamlıklara bağlı olarak çalışacak olan 2.000 kişilik çarşı ve mahalle bekçisi personel alımı yapıyor. İstanbul Valiliği personel alımları ile işe alınacak olan adayları önce sözlü sınava, sözlü sınavda başarılı oldukları takdirde de yazılı sınava tabi tutacak. Bekçi personel alımı iş başvurusu yapan kişiler sınavlara girdikten sonra devamındaki süreci İstanbul Valiliği’nin web sitesinden takip edebilecekler.

Çarşı ve Mahalle Bekçilerinde Aranan Şartlar

İstanbul Valiliği iş başvuruları kapsamında çarşı ve mahalle bekçisi olmak için başvuru yapacak olan adayların erkek ve TC. vatandaşı olması gerekmektedir. En az lise ve dengi okullardan olmak üzere, 2 yıllık ön lisans, 4 yıllık lisans ya da yüksek lisans mezunu olmaları, 30 yaşını geçmemiş, askerlik görevlerini tamamlamış, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan 48. Maddedeki şartları taşıyor olmaları, görev yapmasına engel teşkil eden herhangi bir sağlık sorunlarının olmadığını sağlık kurulu onaylı bir raporla belgeleyebiliyor olmaları, ağır hapis ya da 6 aydan fazla olmamak suretiyle onur kırıcı ve yüz kızartıcı bir suçtan hüküm giymemiş olmaları, kamu haklarından mahrum edilmemiş olmaları, İstanbul ili sınırları içinde ikamet ediyor ve bunu belgeleyebilecek olmaları, boylarının en az 1.67 cm. ve daha uzun olması, VKİ olarak bilinen Vücut Kitle İndekslerinin 18 – 27 arasında olması gerekmektedir.

İstanbul Valiliği Bekçi Alımı Başvuruları

İstanbul Valiliği bekçi alımı iş başvuruları 8 Kasım – 22 Kasım 2017 tarihleri arasında hafta içi günlerde mesai saatleri (08:00 – 1700) dahilinde İstanbul İlçe Emniyet Müdürlükleri’ne gitmek suretiyle yapılacaktır. Adaylar istenen evrakların yanı sıra çarşı ve mahalle bekçisi personel alımları için başvuru yapmak istediklerini bildirdikleri bir dilekçe ile başvurularını gerçekleştirecek olup, adaylardan istenen belgeler aşağıda sıralanmıştır. İstanbul Valiliği iş başvurusu yapan ve işe alım sağlanacak olan pozisyona uygun olmadığı tespit edilen adaylara başvurularının kabul edilmediği bir dilekçe ile bildirilecektir.

Mahalle Bekçisi Alımı Başvurusu için İstenen Evraklar

  • Üzerinde TC. Kimlik Numarası yazılı kimlik belgesi
  • Diploma ya da son kayıtlı olunan okuldan alılan tasdiknamenin aslı ya da onaylı örneği
  • Askerlik durumunu gösteren belge
  • 6 adet fotoğraf
  • Adli sicil kaydı belgesi
  • İstanbul ilinde ikamet ettiğini gösteren güncel adres belgesi

İstanbul Valiliği çarşı ve mahalle bekçisi başvuruları ile ilgilenen adaylar gerekli diğer tüm bilgilere Valilik’in resmi internet sitesinden ulaşabilirler.

http://www.istanbul.gov.tr/tr/guncel/duyurular/istanbul-valiligine-bagli-kaymakamliklarina-alinacak-carsi-ve-mahalle-bekcisi-ilani

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.