Ana SayfaEkonomiTürk Lirası'nı Güçsüz Göstermek Amacıyla Sahte Haberler Yapılıyor!

Türk Lirası’nı Güçsüz Göstermek Amacıyla Sahte Haberler Yapılıyor!
T

-

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, son dönemlerde sık sık Türk Bankaları ile ilgili sahte haberlerin kamuoyuna yansıdığını, bu haberlerin tamamı ile asılsız olduğunu açıkladı.

Bir televizyon programında katıldığı programda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, son günlerde yayınlanan sahte haberlerin sektörlere direk etki yaratmayı hedeflediğini, özelikle bankalar ile ortaya atılan sahte haberler ile Türk Lirası’nın güçsüz gösterilmesinin, bu durumda da faiz artışına yönelimin hedeflendiğini kaydett.

Önce ABD’den Türk Bankalarına Ceza Haberi Çıktı

Geçtiğimiz günlerde ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin, Türk Bankaları‘na yüklü bir ceza keseceği haberlerinin ortada dolaştığını kaydeden Ertem, dün itibariyle de Alman bankalarıın Türk şirketlerine karşı kredi vermeyi azaltacağı kararı olduğu yönünde yalan haberlerin ortaya çıktığını belirtti.

Yayınlanan bu sahte haberlerin 15 Temmuz’un devamı özelliği taşıdığını kaydeden Ertem, bu tarzda düzenlenen hareketler karşısında Türkiye’nin oldukça önemli önlemlerinin bulunduğunu, bu yüzden bu tarz spekülasyonların Türkiye ekonomisi üzerinde bir etki yaratmadığını kaydetti.

Bu Tarz Haberlerin Ana Hedefi Türk Lirası’nı Güçsüz Göstermek!

Yayınlanan bu tarz sahte haberlerin, haberi yayınlayan kurumların itibarlarında önemli lekeler ortaya çıkarttığını ifade eden Ertem, Türk Lirası’nın güçsüz gösterilmesinin hedeflendiğini, faiz artışı yaşanması için bir zorlama ortamı oluşturulduğunu, tüm bunlara karşın T.C. Merkez Bankası’nın sahip olduğu sıkı duruşun net bir şekilde devam etmesi gerektiğini, artık piyasaların Merkez Bankası’nın hareketlerini net bir şekilde görebildğini, bunu önemli bir kazanım olduğunu kaydetti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol