Ana SayfaEkonomiTürk Lirası'nı Güçsüz Göstermek Amacıyla Sahte Haberler Yapılıyor!

Türk Lirası’nı Güçsüz Göstermek Amacıyla Sahte Haberler Yapılıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, son dönemlerde sık sık Türk Bankaları ile ilgili sahte haberlerin kamuoyuna yansıdığını, bu haberlerin tamamı ile asılsız olduğunu açıkladı.

Bir televizyon programında katıldığı programda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, son günlerde yayınlanan sahte haberlerin sektörlere direk etki yaratmayı hedeflediğini, özelikle bankalar ile ortaya atılan sahte haberler ile Türk Lirası’nın güçsüz gösterilmesinin, bu durumda da faiz artışına yönelimin hedeflendiğini kaydett.

Önce ABD’den Türk Bankalarına Ceza Haberi Çıktı

Geçtiğimiz günlerde ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin, Türk Bankaları‘na yüklü bir ceza keseceği haberlerinin ortada dolaştığını kaydeden Ertem, dün itibariyle de Alman bankalarıın Türk şirketlerine karşı kredi vermeyi azaltacağı kararı olduğu yönünde yalan haberlerin ortaya çıktığını belirtti.

Yayınlanan bu sahte haberlerin 15 Temmuz’un devamı özelliği taşıdığını kaydeden Ertem, bu tarzda düzenlenen hareketler karşısında Türkiye’nin oldukça önemli önlemlerinin bulunduğunu, bu yüzden bu tarz spekülasyonların Türkiye ekonomisi üzerinde bir etki yaratmadığını kaydetti.

Bu Tarz Haberlerin Ana Hedefi Türk Lirası’nı Güçsüz Göstermek!

Yayınlanan bu tarz sahte haberlerin, haberi yayınlayan kurumların itibarlarında önemli lekeler ortaya çıkarttığını ifade eden Ertem, Türk Lirası’nın güçsüz gösterilmesinin hedeflendiğini, faiz artışı yaşanması için bir zorlama ortamı oluşturulduğunu, tüm bunlara karşın T.C. Merkez Bankası’nın sahip olduğu sıkı duruşun net bir şekilde devam etmesi gerektiğini, artık piyasaların Merkez Bankası’nın hareketlerini net bir şekilde görebildğini, bunu önemli bir kazanım olduğunu kaydetti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
66TakipçilerTakip Et
2,234TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...