Ana SayfaGündemYüksek Öğrenim Kurumu Personel Alımları Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yüksek Öğrenim Kurumu Personel Alımları Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

TC. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere 25 kişilik Müfettiş Yardımcısı personel alımı sınavı düzenlenecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımları

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı sınavı için başvuru yapacak kişiler için katılma şartları da açıklandı. Açıklamaya göre sınava başvuru yapmak için aşağıdaki şarta sahip olmak gerekiyor.

  • Devlet Memurları Kanunu olan 657 sayılı kanundaki şartları taşıyor olmak
  • Siyasal Bilgiler, Hukuk, İşletme, İktisat, İdari Bilimler Fakültelerinden birinden ya da en az 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olmak
  • 2017 KPSS’de KPSSP48 puan türünden en az 80 puan almış olmak
  • 30 yaşından fazla olmak
  • Askerlik görevini tamamlamış olmak
  • Daha önceden Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı sınavına iki seferden fazla girmemiş olmak
  • Müfettişlik için gerekli şartları ve karakter özelliklerini taşımak olmak
  • Sağlık durumunun görev yapmasına engel olmadığını bir raporla belgeleyebiliyor olmak

Müfettişlik Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımları giriş sınavı için başvuru yapacak isteyen adayların yukarıda belirtilen şartları yerine getiriyor olmaları gerekmektedir. Şartları yerine getiren kişiler 25 Ekim – 31 Ekim 2017 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ve Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun web sitelerinden ya da E – Devlet Kapısı’ndan sınav başvurusu yapabilirler. Başvuru sırasında üniversite diplomalarını ve KPSS sonuç belgelerini de eklemeleri personel alımı başvuru şartları arasında yer alıyor.  Elektronik başvuru formunu doldurduktan sonra formun çıktısını alarak, formda bildirilen evraklar ile birlikte posta yoluyla ya da bizzat giderek 6 Kasım 2017 tarihine kadar Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Ankara’daki Teftiş Kurulu Başkanlığı’na teslim etmeleri ile başvuru tamamlanmış oluyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,215TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.