TC. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere 25 kişilik Müfettiş Yardımcısı personel alımı sınavı düzenlenecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımları

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı sınavı için başvuru yapacak kişiler için katılma şartları da açıklandı. Açıklamaya göre sınava başvuru yapmak için aşağıdaki şarta sahip olmak gerekiyor.

  • Devlet Memurları Kanunu olan 657 sayılı kanundaki şartları taşıyor olmak
  • Siyasal Bilgiler, Hukuk, İşletme, İktisat, İdari Bilimler Fakültelerinden birinden ya da en az 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olmak
  • 2017 KPSS’de KPSSP48 puan türünden en az 80 puan almış olmak
  • 30 yaşından fazla olmak
  • Askerlik görevini tamamlamış olmak
  • Daha önceden Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı sınavına iki seferden fazla girmemiş olmak
  • Müfettişlik için gerekli şartları ve karakter özelliklerini taşımak olmak
  • Sağlık durumunun görev yapmasına engel olmadığını bir raporla belgeleyebiliyor olmak

Müfettişlik Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımları giriş sınavı için başvuru yapacak isteyen adayların yukarıda belirtilen şartları yerine getiriyor olmaları gerekmektedir. Şartları yerine getiren kişiler 25 Ekim – 31 Ekim 2017 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ve Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun web sitelerinden ya da E – Devlet Kapısı’ndan sınav başvurusu yapabilirler. Başvuru sırasında üniversite diplomalarını ve KPSS sonuç belgelerini de eklemeleri personel alımı başvuru şartları arasında yer alıyor.  Elektronik başvuru formunu doldurduktan sonra formun çıktısını alarak, formda bildirilen evraklar ile birlikte posta yoluyla ya da bizzat giderek 6 Kasım 2017 tarihine kadar Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Ankara’daki Teftiş Kurulu Başkanlığı’na teslim etmeleri ile başvuru tamamlanmış oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + 19 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.