Ana SayfaGündem2017 Tarım Yılı Oldu! Bankalardan Tarım Sektörüne 82 Milyar TL Kredi!

2017 Tarım Yılı Oldu! Bankalardan Tarım Sektörüne 82 Milyar TL Kredi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

2017 yılı içerisinde gerek hükümet tarafından yapılan destekler, gerekse bankaların tarım sektörüne tanıdığı ayrıcalıklar gibi gelişmeler neticesinde tarım sektörüne verilen kredi miktarı da yüzde 21,7’lik bir artış oldu.

Tarım sektörü, her yıl kendini yenilemeye ve büyütmeye devam ediyor. Hükümetin tarım sektörünü ayakta tutabilmek adına gerçekleştirdiği teşviklere ek olarak, bankacılık sektörü de elini taşın altına koyarak sektöre önemli destekler sundu. 2017 yılının Ağustos ayı sonu verilerine bakıldığında tarım sektörüne bankalar tarafından sunulan destekler sayesinde yüzde 21,7 oranında kredi artışı yaşanarak, 82 milyar Türk Lirası’nın üzerinde tarım kredisi kullandırıldı.

Son 7 Yılda 4 Kat Artış!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından açıklanan verilere göz atıldığında, 2010 yılında tarım sektörüne verilen kredi tutarının yıl toplamı, 22,5 milyar Türk Lirası’na tekabül ederken, 2016 yılının genelinde bu rakam 72 milyar Türk Lirası’na çıkmıştı. Bu yıl, Ağustos ayında ise geçen yılın geneline göre daha yüksek bir noktaya ulaşılarak, tarım sektörüne tanınan kredi miktarında önemli bir aşama daha kaydedilmiş oldu.

Konu ile alakalı açıklamada bulunan Denizbank Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, 1 milyondan fazla çiftçi müşteriye sahip olduklarını, tarım sektöründeki Pazar payının yüzde 12’lik kısmını ellerinde bulundurduklarını ve 11 milyar Türk Lirası’ndan fazla tarım kredisi kullandırdıklarını ifade etti.

Sahip oldukları bu payın, özel bankalar arasındaki oranının yüzde 41 olduğunu ve lider konumda olduklarını ifade eden Koçak, Türkiye genelinde 325 adet tarım şubesi bulundurduklarını, 700 kişilik, büyük bir bölümünün Ziraat Mühendislerinden oluşan saha kadrosuna sahip olduklarını, çiftçinin halinden anlayarak, çiftçileri sahada ziyaret edip, çözümler sunduklarını kaydetti. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...