Ana SayfaGündemMobil Bankacılık Zirveye Oynuyor!

Mobil Bankacılık Zirveye Oynuyor!

-

MMA Forum İstanbul 2017’de Türkiye’nin mobil bankacılık kategorisinde önde gelen kurumları arasında yer alan Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi bankalar stratejilerini açıkladı.

MMA (Mobil Pazarlama Birliği – Mobil Marketing Association) dünya genelinde 50’den fazla ülkede, 800’den fazla üyeye sahip. Türkiye’deki oluşumunun dördüncüsü için düzenlenen MMA Forum İstanbul etkinliğinde bankacılık sektöründe önemli değişimler yaratan, ekonomiyi temelden etkileyen, iletişim ve pazarlama alanlarının gelecek rotalarını belirleyen mobil bankacılığın geleceği hakkında önemli konuşmacılar yer aldı.

6 Ayda 1 Trilyon TL’lik İşlem!

Türkiye’deki mobil bankacılığın sahip olduğu kullanıcı sayısı geride kalan 5 yıllık süreç zarfında tam 42 kat büyüme kaydetti. 2017 yılı için, 6 aylık işlem hacmine göz atıldığında ise rakam 1 Trilyon Türk Lirası’nı aşmış durumda.

Türkiye Bankalar Birliği tarafından sunulan rapora göz atıldığında, 2017 yılının ilk yarısı içerisinde mobil bankacılık aktif kullanıcı sayısı 24,4 milyon kişiye ulaştı. Bu rakam, bir önceki yılın son ayı itibariyle 19 milyon kişi olarak kayıtlara geçmiş iken, geride kalan 6 aylık süreçte mobil bankacılık alanına 5 milyon yeni kullanıcı katılım sağladı.

397 Milyon Adet Tekil İşlem!

2017’nin ilk yarısı içerisinde mobil bankacılık vasıtası ile tam 397 milyon işlem gerçekleşti. Gerçekleşen bu işlemlerin sahip olduğu toplam tutar ise 950 milyar Türk Lirası olarak kayıtlara geçti.

Aynı dönem içerisinde yine mobil bankacılık kullanılarak gerçekleştirilen yatırım işleminin sayısı da 24 milyon adete dayanırken, bu yatırımların sahip olduğu toplam tutar 276 milyar Türk Lirası’na ulaşmış oldu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler