Ana SayfaGündemMobil Bankacılık Zirveye Oynuyor!

Mobil Bankacılık Zirveye Oynuyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

MMA Forum İstanbul 2017’de Türkiye’nin mobil bankacılık kategorisinde önde gelen kurumları arasında yer alan Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi bankalar stratejilerini açıkladı.

MMA (Mobil Pazarlama Birliği – Mobil Marketing Association) dünya genelinde 50’den fazla ülkede, 800’den fazla üyeye sahip. Türkiye’deki oluşumunun dördüncüsü için düzenlenen MMA Forum İstanbul etkinliğinde bankacılık sektöründe önemli değişimler yaratan, ekonomiyi temelden etkileyen, iletişim ve pazarlama alanlarının gelecek rotalarını belirleyen mobil bankacılığın geleceği hakkında önemli konuşmacılar yer aldı.

6 Ayda 1 Trilyon TL’lik İşlem!

Türkiye’deki mobil bankacılığın sahip olduğu kullanıcı sayısı geride kalan 5 yıllık süreç zarfında tam 42 kat büyüme kaydetti. 2017 yılı için, 6 aylık işlem hacmine göz atıldığında ise rakam 1 Trilyon Türk Lirası’nı aşmış durumda.

Türkiye Bankalar Birliği tarafından sunulan rapora göz atıldığında, 2017 yılının ilk yarısı içerisinde mobil bankacılık aktif kullanıcı sayısı 24,4 milyon kişiye ulaştı. Bu rakam, bir önceki yılın son ayı itibariyle 19 milyon kişi olarak kayıtlara geçmiş iken, geride kalan 6 aylık süreçte mobil bankacılık alanına 5 milyon yeni kullanıcı katılım sağladı.

397 Milyon Adet Tekil İşlem!

2017’nin ilk yarısı içerisinde mobil bankacılık vasıtası ile tam 397 milyon işlem gerçekleşti. Gerçekleşen bu işlemlerin sahip olduğu toplam tutar ise 950 milyar Türk Lirası olarak kayıtlara geçti.

Aynı dönem içerisinde yine mobil bankacılık kullanılarak gerçekleştirilen yatırım işleminin sayısı da 24 milyon adete dayanırken, bu yatırımların sahip olduğu toplam tutar 276 milyar Türk Lirası’na ulaşmış oldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.