Ana SayfaGündem2018’de Uygulanacak Yatırım Planı Açıklandı!

2018’de Uygulanacak Yatırım Planı Açıklandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

1 Ocak 2018 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek olan 2018 Yılı Programı, Resmi Gazete’de yayınlandı.

2018 yılı programının uygulanması amacı ile, sahip olunan yatırım bütçeleri ve programlarda değişiklik-aktarma yapılmamasını temel alarak, makroekonomik konuda belirlenen hedeflerin de dikkate alınması ile birlikte Türkiye’de sektörler ve bölgeler arasında herhangi bir denge bozukluğuna mahal verilmemesi, temel ilke olarak kabul edilecek.

Yatırım Programına Göre 2018 İşleyişi

Açıklanan Yatırım Programı’na göre, 2018 yılı içerisinde proje alınması ile alakalı olan talepler için;

  • Maliyeti 100 milyon Türk Lirası’na kadar olan projeler ve maliyetine bakılmadan, 100 milyon Türk Lirası’na kadar olan harcama ile 2018’i tamamlayabilecek olanlar Kalkınma Bakanlığı’nın onayı ile,
  • Maliyeti 100 milyon Türk Lirası’nın üzerinde olanlar Yüksek Planlama Kurulu tarafından karara bağlanacak.

Programdan proje çıkartılması ile alakalı verilecek kararlar da yine 100 milyon Türk Lirası sınırının altı ve üstüne göre, onay mekanizmasının işlediği şekilde gerçekleşecek.

İhale edilmemiş durumda olan hazır projeler için maliyet basamağında yapılacak değişiklikler ise 250 milyon Türk Lirası’nın altında kalan projeler için yüzde 10’una kadar olurken, bu değişikliklerin Kalkınma Bakanlığı’na bilgi verilmesi şartı ile, ihaleye çıkartacak kuruluşun bağlı ya da ilgili olduğu Bakan’ın, rektörün ya da üst düzey yöneticilerin onayı doğrultusunda, Kalkınma Bakanı’nın onayı doğrultusunda gerçekleştirilirken, maliyetinin 250 milyon Türk Lirası’nın üzerinde olduğu ihalelerde yine Yüksek Planlama Kurulu’nun alacağı karara göre şekillenecek.

Kamu kuruluşlarının 15 Aralık 2018 tarihine kadar yatırım, işletme ya da sektörel faaliyetler konusunda belirli zamanlar ile verilecek raporlar takip edilirken, proje revizyon taleplerini bu tarihe kadar Kalkınma Bakanlığı’na teslim etmeleri gerekecek.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...