Ana SayfaGündemToprak Mahsulleri Ofisi Fındık Alımlarına Devam Ediyor

Toprak Mahsulleri Ofisi Fındık Alımlarına Devam Ediyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Toprak Mahsulleri Ofisi 2017 yılı içerisinde toplamda 1 milyar Türk Lirası’na tekabül eden alım yaptıklarını, yapılan alımlarında 800 milyon Türk Lirası’na tekabül eden kısmının ödemesinin yapıldığını duyurdu.

  Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilen fındık alımı konusunda açıklamalarda bulundu. Bir otelde düzenlediği basın toplantısında basın muhabirlerine açıklamalarda bulunan Kemaloğlu, fındık alımlarını 2 ay önce başladıklarını, toplamda 56 bin farklı fındık üreticisinden 100 bin ton ağırlığında fındık satın aldıklarını belirtti.

  Kemaloğlu, 13 bin fındık üreticisine de 45 bin ton fındık için alım randevusu verdiklerini, bu alımların da kısa süre içerisinde gerçekleşeceğini ifade etti. Toplamda 56 bin fındık üreticisinden alınan fındığın toplam değerinin 1 milyar Türk Lirası’na tekabül ettiğini, bugün itibariyle bu alımın 800 bin Türk Lirası’na tekabül eden kısmı için ödemelerin tamamlandığını ifade etti.

  Toplamda 44 farklı noktadan fındık alımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Kemaloğlu, yapılan fındık alımlarının azalmaya başlaması ile bu sayının azalabileceğini, lakin yıl boyunca ana iş yerleri ve depoların bulunduğu alanlardan fındık alımının devam edeceğini kaydetti.

  İhraç edilen fındık kapasitesinin bugün itibariyle 110 bin ton kabuklu fındık ihracına ulaştığını ifade eden Kemaloğlu, arzuladıkları ivmeyi yakaladıklarını kaydetti. Bu yıl fıstık rekoltesinin düşük olduğunu, ceviz, badem gibi diğer alternatiflerin de fındığa olan iç talep gibi yüksek seyrettiğini, sahip oldukları fındık miktarının sorun olmayacağını ön gördüklerini, ihracat talebi ve iç piyasa talebi sayesinde fındık piyasasının önümüzdeki süreçte sağlam bir zemine oturmasını ve istikrarını yakalamasını beklediklerini kaydetti.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  65TakipçilerTakip Et
  2,237TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

  2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

  2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

  2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

  Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

  Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

  Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

  ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

  Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

  Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

  Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...