Anasayfa Gündem FED’in Başına Kim Gelecek? Tartışmaları Devam Ediyor!

FED’in Başına Kim Gelecek? Tartışmaları Devam Ediyor!

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED)’in yeni başkanının kim olacağı büyük bir merak konusu oldu.

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın göreve başladığı süreçten bu yana geçen süreçte sergilediği tutarsız davranışlar, FED’in yeni başkanının kim olacağının da büyük bir merak konusu olmasını sağladı. Dolar kuru üzerinde oldukça etkisi bulunan FED’in yeni başkanının kim olacağı konusunda ABD Başkanı Trump, Instagram üzerinden paylaştığı bir video ile merakları daha da artırdı.

ABD Başkanı Trump, sosyal medya platformu olan Instagram üzerinden paylaştığı bir videoda, yapacağı tercihin herkesi çok etkileyeceğini, görevini olağanüstü bir şekilde icra eden bir ismi tercih edeceğini ifade etti.

Konuya yakın olan kaynaklardan edinilen bilgiler ise ABD Başkanı Trump’ın, Yeni FED Başkanı olarak Jerome Powell’ı atayacağı yönünde oldu.

FED Başkanı’nın kim olacağı konusunun halen netleşmemesi, Dolar’daki belirsizliğin de devam etmesine ortam yaratıyor. Önümüzdeki hafta içerisinde hem FED yetkilileri tarafından yapılacak açıklamalar, hem de ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılacak açıklamalar açısından dünya piyasalarının gözü sürekli Amerika’da olacak.

FED’in para politikası komitesi hem Salı, hem de Çarşamba günü düzenleyecekleri toplantı ile bir araya gelecek iken, ABD Başkanı Trump’ın Cuma günü gerçekleştireceği Asya bölgesi ziyareti öncesinde yeni FED Başkanı’nın kim olacağını açıklaması yüksek ihtimalli olarak gözüküyor.

ABD Başkanı Trump’ın Powell’dan yana tercihini kullanması sonrasında ise ABD Senatosu tarafından da onay gelirse, Powell görevine Şubat ayının başlarında başlaması planlanıyor.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

three − 2 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,580BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,218TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,553TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler