Anasayfa Ekonomi İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan 407 Milyon Lira Destek!

İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan 407 Milyon Lira Destek!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, başkanı olduğu İSTKA’nın 8 yıl boyunca 710 projeye destek verdiğini söyledi.

8 Yılda 407 Milyon Lira Destek Sağlandı

İstanbul Valisi Vasip Şahin, aynı zamanda başkanlığını yaptığı kısa adı İSTKA olan İstanbul Kalkınma Ajansı ile ilgili bilgiler vererek, ajansın gelecekle ilgili planlarından da bahsetti. İSTKA’nın 8 yıl önce kurulduğuna dikkat çeken Vasip Şahin, bu 8 yıllık süreçte İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından toplam 710 projeye destek verildiğini, bu projelere ayrılan bütçenin 407 milyon lira olduğunu, bu desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

İstanbul’un Ekonomisi 130 Ülkeden Daha Büyük

İSTKA Başkanı Vasip Şahin, İstanbul’un ekonomisinden de bahsederek şehrin ekonomik büyüklüğünün 349 milyar dolar hamsinde olduğunu, bu rakamın da 25 tanesi Avrupa ülkesi olmak üzere dünyanın 130 ülkesinin ekonomisinden daha büyük olduğunun göstergesi olduğunu da açıkladı. Vasip Şahin, İstanbul genelinde 710 projenin 8 yıl içinde desteklenerek bu projelere 407 milyon liralık harcama yapıldığını, İSTKA’nın, İstanbul ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğini söyledi.

İSTKA’dan 710 Projeye Destek

Vasip Şahin, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından projelere sağlanan ilk desteğin 2010 yılında verildiğini, kalkınmanın gerçekleşmesi isteniyorsa bunun ekonomik ve sosyal projelerin desteklenmesi ile olabileceğinin farkında olduklarını, bu sebeple de İSTKA’nın desteklediği projelerin 402 tanesinin ekonomik kalkınmaya, 308 tanesinin de sosyal kalkınmaya destek sağlayacak projelere verildiğini, ajans tarafından bu projelere toplam olarak 407 milyon lira bütçe ayrılarak harcandığını da açıkladı.

114 KOBİ Projesine 39 Milyon Lira

İSTKA Başkanı Vasip Şahin, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın KOBİ’lere sağladığı desteklerden de bahsederek, küçük ve orta ölçekli işletmelerin altından kalkamayacakları projeleri desteklediklerini, ayrılan 39 milyon liralık KOBİ desteğinin İSTKA tarafından 114 KOBİ’nin projesine verildiğini ve bu desteklerin devam edeceğini, KOBİ’lerin İstanbul’da gerçekleşen projelerin toplamının yüzde 80’ini oluşturduğunu da belirtti. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

5 × 5 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,579BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,218TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,553TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler