2.5 Ton Altın Yastık Altından Çıkartıldı! Değeri 370 Milyon Lira!

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hazine Müsteşarlığı tarafından gerçekleştirilen altına dayalı kira sertifikası ve altın tahvili ihracı talep toplama işlemlerinin ilk döneminin başarılı bir şekilde tamamlandığını açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hazine’nin altın tahvili ihracı ve altına dayalı kira sertifikası hakkında talep toplamaya ait ilk döneminin 4 hafta devam ettiğini ve başarıyla sonlandığını söyledi. Şimşek, toplanan taleplere ait rakamları da açıkladı.

12.800 Kişi Altınını Yastık Altından Çıkarttı

Mehmet Şimşek yaptığı açıklamada, Hazine tarafından gerçekleştirilen altına dayalı kira sertifikası ve altın tahvili ihracı talep toplama işlemlerinde 4 hafta boyunca 12.800 kişinin yastık altındaki altınlarını çıkarttığını, bu altınların tutarının 370 milyon lira olduğunu ve ağırlığının da 2.5 ton civarında olduğunu söyledi.

27 Ekim’de İlk Dönem Sona Erdi

2 Ekim 2017 tarihinde taleplerin toplanmaya başlandığı altın tahvili ihracı ve altına dayalı kira sertifikası uygulamasında 4 haftalık ilk dönemin bitmesi ile ilgili açıklamalar yapan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bu dönemin 27 Ekim 2017 tarihinde sonlandığını ve başarılı bir şekilde bu dönemin kapatıldığını, Hazine Müsteşarlığı tarafından hayata geçirilen bu uygulamanın ilk kez yapılmasına rağmen büyük talep geldiğini, Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirilen talep toplama işlemlerine vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini de bildirdi.

Kadınlar da Altınlarını Yastık Altından Çıkarttı

Mehmet Şimşek, altına dayalı kira sertifikası ve altın tahvili ihracı ilk dönem talep toplama işlemlerine kadınların da büyük ilgi gösterdiğini, bunu zaten bekliyor olduklarını, 4 haftalık dönemde toplam olarak 12.800 kişinin altınını getirerek teslim ettiğini, altınların toplamda 2 bin 462 kilogram olduğunu, değerinin de 370 milyon lira olduğunu söyledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.