Ana SayfaEkonomi2.5 Ton Altın Yastık Altından Çıkartıldı! Değeri 370 Milyon Lira!

2.5 Ton Altın Yastık Altından Çıkartıldı! Değeri 370 Milyon Lira!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hazine Müsteşarlığı tarafından gerçekleştirilen altına dayalı kira sertifikası ve altın tahvili ihracı talep toplama işlemlerinin ilk döneminin başarılı bir şekilde tamamlandığını açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hazine’nin altın tahvili ihracı ve altına dayalı kira sertifikası hakkında talep toplamaya ait ilk döneminin 4 hafta devam ettiğini ve başarıyla sonlandığını söyledi. Şimşek, toplanan taleplere ait rakamları da açıkladı.

12.800 Kişi Altınını Yastık Altından Çıkarttı

Mehmet Şimşek yaptığı açıklamada, Hazine tarafından gerçekleştirilen altına dayalı kira sertifikası ve altın tahvili ihracı talep toplama işlemlerinde 4 hafta boyunca 12.800 kişinin yastık altındaki altınlarını çıkarttığını, bu altınların tutarının 370 milyon lira olduğunu ve ağırlığının da 2.5 ton civarında olduğunu söyledi.

27 Ekim’de İlk Dönem Sona Erdi

2 Ekim 2017 tarihinde taleplerin toplanmaya başlandığı altın tahvili ihracı ve altına dayalı kira sertifikası uygulamasında 4 haftalık ilk dönemin bitmesi ile ilgili açıklamalar yapan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bu dönemin 27 Ekim 2017 tarihinde sonlandığını ve başarılı bir şekilde bu dönemin kapatıldığını, Hazine Müsteşarlığı tarafından hayata geçirilen bu uygulamanın ilk kez yapılmasına rağmen büyük talep geldiğini, Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirilen talep toplama işlemlerine vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini de bildirdi.

Kadınlar da Altınlarını Yastık Altından Çıkarttı

Mehmet Şimşek, altına dayalı kira sertifikası ve altın tahvili ihracı ilk dönem talep toplama işlemlerine kadınların da büyük ilgi gösterdiğini, bunu zaten bekliyor olduklarını, 4 haftalık dönemde toplam olarak 12.800 kişinin altınını getirerek teslim ettiğini, altınların toplamda 2 bin 462 kilogram olduğunu, değerinin de 370 milyon lira olduğunu söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.