Garanti Bankası’na 3. Kez Bireysel Bankacılık Ödülü!

0

Garanti Bankası bireysel bankacılık alanında elde ettiği başarıyı hız kesmeden sürdürüyor. Banka, 3. defa Türkiye’deki en iyi bireysel banka olma ünvanını elde etti.

Global düzeyde önemli bir saygınlığa sahip olan finans dergilerinden World Finance Magazine tarafından gerçekleştirilen sıralamada Garanti Bankası bu yıl da bireysel banka alanında birinci sıradaki yerini korudu.

3 Yıl Üst Üste Lider Garanti Bankası!

Türkiye’de hizmet veren bankalar arasında 3 yıl üst üste en iyi bireysel bankacılığı sunma ödülünü hak eden Garanti Bankası, bu alanda da bir rekora imza atmış olmayı başardı.

Garanti Bankası bireysel bankacılık alanında bu başarıyı 3 yıldır süregelen bir şekilde elde etmeye devam ediyor. 2016 yılı içerisinde tam 1 milyon kişiye kredi imkânı sunan banka, aynı zamanda pazar genelinde sahip olduğu payı da yüzde 14,6’ya kadar çıkartmayı başardı. Tüketicilere en fazla destek veren banka olma ünvanını da taşıyan Garanti Bankası, toplamda 22,6 milyar Türk Lirası büyüklüğündeki kredi hacmi ve yüzde 14,2’lik pazar payı ile birlikte, özel bankalar arasında en fazla konut kredisi veren banka ünvanını da taşıyor.

Garanti Bankası tarafından sunulan kredi olanaklarına göz atıldığında, banka tarafından düzenlenen ve Garanti Mortgage adında ayrı bir departman eşliğinde temin edilebilen konut kredisi ile tam 442 bin kişi sıcak bir yuvaya sahip olurken, ayağını yerden kesecek, gündelik hayatını daha rahat bir şekilde idame ettirebilecek 351 bin kişi de yeni otomobillerinin sahibi oldu.

Garanti Bankası Genel Müdür  Yardımcısı Mahmut Akten, Garanti Bankası’nın elde ettiği bu başarı hakkında yorumlama yaparken, bankanın oldukça üst düzey bir teknolojik alt yapıya sahip olduğunu, aynı zamanda ürün çeşitliliğinin de oldukça yüksek olduğunu belirtirken; Garanti Bankası’nın her geçen gün değişen ve gelişen dijital bankacılık anlayışına da hem şubelerinde, hem internet bankacılığında, hem de mobil bankacılığında yer vererek müşterilerinin hızlı ve pratik işlem yapmasına önem verdiğini aktardı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın