Ana SayfaGündem5 Kasım YÖKDİL Sınavı Giriş Belgeleri Yayınlandı!

5 Kasım YÖKDİL Sınavı Giriş Belgeleri Yayınlandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  YÖK’ün Anadolu Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi’nin iş birliğinde düzenlenen YÖKDİL sınavı için sınav giriş belgeleri yayınlandı.

  30 Ekim – 4 Kasım 2017 tarihleri arasında yayınlanması planlanan YÖKDİL sınav giriş belgeleri, bu gün itibariyle ilgili internet sitesi üzerinden yayınlandı.

  YÖKDİL, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK)’ün koordinasyonu ile birlikte Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi tarafından kurulan iş birliği ile düzenleniyor. Sınav giriş belgeleri, bugün itibariyle http://yokdil.yok.gov.tr internet sitesi üzerinden yayınlanırken, sınav 5 Kasım 2017 Pazar günü, saat 09.30’da tek oturum olarak düzenlenecek.

  YÖKDİL Sınavı Kaç Dakika?

  Toplamda katılımcılara 80 sorunun sorulacağı sınav, 9.30’da başlayıp, 12.30’a kadar devam edecek. Sınav esnasında adaylara herhangi bir kalem, silgi gibi kırtasiye materyalleri verilmezken, sınava girecek olan adayların siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan bir silgiyi yanında bulundurmaları gerekiyor.

  Sınava Girerken Hangi Belgelerin Yanınızda Bulunması Gerekiyor?

  YÖKDİL sınavına giriş aşamasında adayların yanlarına sınav giriş belgesinin bulunması gerekiyor. Sınav giriş belgesini, yokdil.yok.gov.tr adresi üzerinden 4 Kasım 2017 tarihine kadar temin ederek, çıktısını alabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesinin de yanınızda bulunması, sınava giriş aşamasında yanınızda bulunması zorunlu olan belgeler arasında yer alıyor.

  YÖKDİL sınavının başlaması ile birlikte ilk 50 dakika ve son 15 dakika süreçlerinde sınavdan çıkışa müsaade edilmiyor. 09.30’da başlayacak olan sınavdan 10.20’ye kadar çıkışa müsaade edilmez iken, 10.20 – 12.15 arasında sınavını bitiren adayların çıkmasına müsaade ediliyor. 12.15 – 12.30 arası olan sınavın son 15 dakikası, sınavdan yine çıkılmasına müsaade edilmiyor.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,242TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

  Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

  Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

  Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

  Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...