Ana SayfaGündemDenizBank 1,4 Milyar Lira Kar Açıkladı

DenizBank 1,4 Milyar Lira Kar Açıkladı
D

-

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklamada bankanın 2017 yılının ilk 9 ayına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. 740 şubesi ve 15 bine yakın çalışanı ile Türkiye’nin dört bir tarafında hizmetlerine devam eden bankanın başarılı bir dönem geçirdiğini ifade eden Ateş konu ile ilgili şu şekilde bilgi verdi:

“Bankamız aktiflerini yılın ilk 9 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 24 arttırmıştır. Bu sayede toplam aktifimiz 153 milyar liraya ulaşmış, net karımız da yüzde 28 yükselerek 1 milyar 416 milyon lira olmuştur. Mevduatlarımızda yaşanan yüzde 33 oranındaki artış ile rekor bir seviye elde etmiş durumdayız. Toplam mevduatımız 105 milyar liraya ulaştı. Kredilerimiz ise yüzde 24 artış gösterdi ve 138 milyar liralık bir kredi desteği 11,2 milyon kişiye ulaştırıldı.”

En Büyük 5 Özel Bankadan Biriyiz

1997 yılında kurulduğu günden bu yana zor bir misyonu yerine getirmek için büyük gayret sarf eden DenizBank’ın bugün ulaştığı seviyenin gurur ile kutlandığını belirten Ateş, kurumun 20. yılının özel bir öneme sahip olduğunu dile getirdi. Ülkemizin gelişimi için stratejik bir öneme sahip olan enerji, eğitim, sağlık, turizm, altyapı, tarım, spor, gemicilik ve belediyeler gibi alanlara önemli finansman desteği sağlayan bankanın KOBİ’ler arasındaki yeri ve etkinliğinin de her geçen artmakta olduğu açıklamada belirtildi.

Türkiye’nin dört bir yanındaki şubelerinin sayısının 740’a ulaştığını belirten Ateş, 15 bine yakın çalışan sayısı ile ülkenin en büyük beş özel bankası arasında yer aldıklarını dile getirerek bu aşamaya gelmede destek veren müşterilerine ve öz veri ile görevlerini yerine getiren personellerine teşekkür etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol