Son 70 Yılın En Zengin Başkanı Olacak!

0

ABD Başkanı Donald Trump’ın FED Başkanlığı için aday gösterdiği Powell, sahip olduğu 55 milyon dolarlık serveti ile son 75 yılda FED Başkanı olan en zengin kişi olacak.

Donald Trump’ın görevine başlaması ile birlikte uygulaması planlanan finansal strateji sebebiyle uzun süredir dünya gündemindeki yerini koruyan FED, yeni başkan konusunda birçok ihtimal üzerinde durulması sonrasında Trump’ın adayının Powell olduğunu açıklaması ile bir sakinlik evresine geçti. Neredeyse 2 aydır beklenen aday’ın Jerome Powell olması, FED’in ilk kadın başkanı olan Yellen’den sonra Senato’dan onay alıp alamayacağı konularını gündeme getirdi.

75 Yıl Sonra En Zengin Başkan Olacak

ABD Senatosu’nun onayını alması ile birlikte 2018 yılının Şubat ayında başa geçebilecek olan Jerome Powell, sahip olduğu 55 milyon dolarlık serveti ile 1940’lı yıllardan bu yana FED’in başına geçen en zengin başkan olma ünvanına da sahip olacak.

40 Yıldır Ekonomi Derecesine Sahip Olmayan İlk Başkan Olacak!

Princeton Üniversitesi’nde siyaset eğitimi, Georgetown Üniversitesi’nde de hukuk eğitimi gördükten sonra profesyonel kariyerine başlangıç yapan Powell, Carlyle Group, Severn Capital Partners, Global Environment Fund gibi birçok yatırım şirketlerinde yönetici konumunda başarılı operasyonlara imza atması ile tanınıyor. FED Başkanlığı için senatodan onay alması halinde 40 yıldır ekonomi derecesine sahip olmayan tek başkan olacak.

Senato’dan Onay Alabilecek Mi?

Demokratların Trump’ın Janet Yellen’i tekrar aday göstermemesine tepkili olmaları sebebiyle Powell’ın Senato’dan onay alıp alamayacağı da büyük bir merak konusu oldu. Aynı zamanda 5 yıl önce FED Başkanlığı için adaylığına karşı çıkan aşırı muhafazakâr Cumhuriyetçi’lerin de yeni oylamada nasıl bir tutum sergileyeceği büyük bir merak konusu.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın