Son 70 Yılın En Zengin Başkanı Olacak!

Google Haberlere Abone Ol:

ABD Başkanı Donald Trump’ın FED Başkanlığı için aday gösterdiği Powell, sahip olduğu 55 milyon dolarlık serveti ile son 75 yılda FED Başkanı olan en zengin kişi olacak.

Donald Trump’ın görevine başlaması ile birlikte uygulaması planlanan finansal strateji sebebiyle uzun süredir dünya gündemindeki yerini koruyan FED, yeni başkan konusunda birçok ihtimal üzerinde durulması sonrasında Trump’ın adayının Powell olduğunu açıklaması ile bir sakinlik evresine geçti. Neredeyse 2 aydır beklenen aday’ın Jerome Powell olması, FED’in ilk kadın başkanı olan Yellen’den sonra Senato’dan onay alıp alamayacağı konularını gündeme getirdi.

75 Yıl Sonra En Zengin Başkan Olacak

ABD Senatosu’nun onayını alması ile birlikte 2018 yılının Şubat ayında başa geçebilecek olan Jerome Powell, sahip olduğu 55 milyon dolarlık serveti ile 1940’lı yıllardan bu yana FED’in başına geçen en zengin başkan olma ünvanına da sahip olacak.

40 Yıldır Ekonomi Derecesine Sahip Olmayan İlk Başkan Olacak!

Princeton Üniversitesi’nde siyaset eğitimi, Georgetown Üniversitesi’nde de hukuk eğitimi gördükten sonra profesyonel kariyerine başlangıç yapan Powell, Carlyle Group, Severn Capital Partners, Global Environment Fund gibi birçok yatırım şirketlerinde yönetici konumunda başarılı operasyonlara imza atması ile tanınıyor. FED Başkanlığı için senatodan onay alması halinde 40 yıldır ekonomi derecesine sahip olmayan tek başkan olacak.

Senato’dan Onay Alabilecek Mi?

Demokratların Trump’ın Janet Yellen’i tekrar aday göstermemesine tepkili olmaları sebebiyle Powell’ın Senato’dan onay alıp alamayacağı da büyük bir merak konusu oldu. Aynı zamanda 5 yıl önce FED Başkanlığı için adaylığına karşı çıkan aşırı muhafazakâr Cumhuriyetçi’lerin de yeni oylamada nasıl bir tutum sergileyeceği büyük bir merak konusu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
48TakipçilerTakip Et
2,312TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Şekerbank İş İlanları: 2022 Mayıs (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için...

Türkiye Finans İş İlanları: 2022 Mayıs (Güncel)

T.Finans Katılım Bankası 2016 yılı içerisinde personel alımlarına devam ediyor. Banka’nın açık pozisyonları için yayınladığı banka iş ilanları, Türkiye Finans Katılım düzenleyeceği banka sınavları, Türkiye Finans Katılım iş başvuruları

Akbank İş İlanları: 2022 Mayıs (Lise ve Üniversite)

Akbank İş İlanları… Ramazan boyunca Akbank banka personel alımları için devam ediyor. Şube ağlarını sürekli genişleten bankanın adaylarda aradığı kriterler ise pozisyonlara göre farklılık gösteriyor

Kuveyt Türk İş İlanları: 2022 Mayıs

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk...