Ana SayfaGündemBankalardan Turizm Sektörüne 61.4 Milyar Lira Destek!

Bankalardan Turizm Sektörüne 61.4 Milyar Lira Destek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankalar tarafından turizm sektörüne kullandırılan nakdi kredilerin toplamının son 5 yılda yüzde 282 oranında arttığı ve 61.4 milyar Türk Lirası olduğu açıklandı.

Kredi Kullandırımında Yüzde 282 Oranında Artış

Bankacılık sektörü tarafından turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalara son 5 yılda kullandırılan nakdi kredilerin toplamının yüzde 282 oranında arttığı ve 61.4 milyar Türk Lirası’na ulaştığı açıklandı.

BDDK olarak bilinen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından açıklanan verilerden elde edilen bilgilere göre Türk bankaları tarafından turizm sektörüne kullandırılan nakdi kredilerin toplamı 2016 yılının eylül ayının sonunda 49 milyar 771 milyon Türk Lirası olarak kaydedilirken, 2017 yılının 30 Eylül tarihi itibariyle 61 milyar 353 milyon Türk Lirası olarak kaydedildi.

BDDK’nın verilerine göre bankaların turizm sektörü firmalarına kullandırdığı kredilerdeki yıllık artış yüzde 23.3 olarak hesaplanırken, geçtiğimiz 5 yıllık toplam artış ise yüzde 282 oranında oldu.

En Fazla Artış Hakkari’de Görüldü

Bankaların en çok kredi kullandırdığı şehir 24 milyar 369 milyon Türk Lirası kredi hacmi ile İstanbul oldu. İkinci sırada 17 milyar 603 milyon Türk Lirası ile Antalya, üçüncü sırada 4 milyar 741 milyon Türk Lirası ile Ankara, dördüncü sırada 2 milyar 594 milyon Türk Lirası ile Muğla ve beşinci sırada 1 milyar 109 milyon Türk Lirası ile İzmir yer aldı.

Son bir yıllık dönem baz alındığında bankaların kredi kullandırımında en fazla artış yüzde 494.5 oranı ile Hakkari’de görülürken, bu ili yüzde 163.2 artış oranı ile Kilis, yüzde 143.8 artış oranı ile Rize, yüzde 140.9 artış oranı ile Adıyaman izledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,216TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.