Gündem Garanti Bankası’ndan Çevreci Yeşil Mortgage

Garanti Bankası’ndan Çevreci Yeşil Mortgage

Son Güncelleme:

Garanti Bankası konut kredisi ürünleri için oluşturduğu Garanti Morgage departmanı ile çevreci ev almak isteyen vatandaşlara ‘Yeşil Mortgage’ imkanı sunuyor.

Garanti Mortgage, çevre dostu projelere destek sunmak adına avantajlı konut kredisi faiz oranları ile Yeşil Mortgage ürünü sunuyor. Enerji verimliliği yüksek olan binaları kapsayan projelerin desteklenmesi adına oluşturulan bu ürün ile çevre duyarlılığının yükseltilmesi hedeflenirken; enerji kimlik belgesine sahip olan, sınıfı A ya da B olan konutlardan satın alan vatandaşlara, uygun koşullar eşliğinde konut kredisi imkânı sunacak.

Düzenlenen ürün ile birlikte enerji verimliliği yüksek olan konutların ve doğa dostu projelerin desteklentiğini, bu sayede bu alandaki konut üretiminin de artmasına katkıda bulunduğunu aktaran Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Avantajlı Faiz Oranlarıyla Konut Finansmanı!

Sürdürülebilirlik açısından Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacak konut projelerine sunulan desteğin önemsendiğini ifade eden Atay, enerji verimliliği yüksek binalardan konut satın alınacak vatandaşlara avantajlı konut kredisi faiz oranları ile Yeşil Morgage ürününü sunacaklarını aktardı.

2017 yılının Haziran ayında IFC (International Finance Corporation) Türkiye’de konut ipoteğine dayalı Yeşil Mortgage projelerini destekleyecek bir anlaşma imzalandığını hatırlatan Atay, bu alan için önemli bir fon yaratıldığını belirtti. Türkiye’de enerji kimlik belgesine sahip olan binaların yüzde 0,5’lik kısmının A sınıfı belgeye, yüzde 30’luk kısmının da B sınıfı belgeye sahip olduğunu belirten Atay, bu sayının artması için üretilen yeşil binalardan konut satın almayı düşünen vatandaşlara daha uygun şartlar ile kredi kullandırılması gerektiğini, Garanti Mortgage’nin de Yeşil Mortgage ürünü ile bunu sağladığını ifade etti.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler