Ana SayfaGündemGaranti Bankası’ndan Çevreci Yeşil Mortgage

Garanti Bankası’ndan Çevreci Yeşil Mortgage

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası konut kredisi ürünleri için oluşturduğu Garanti Morgage departmanı ile çevreci ev almak isteyen vatandaşlara ‘Yeşil Mortgage’ imkanı sunuyor.

Garanti Mortgage, çevre dostu projelere destek sunmak adına avantajlı konut kredisi faiz oranları ile Yeşil Mortgage ürünü sunuyor. Enerji verimliliği yüksek olan binaları kapsayan projelerin desteklenmesi adına oluşturulan bu ürün ile çevre duyarlılığının yükseltilmesi hedeflenirken; enerji kimlik belgesine sahip olan, sınıfı A ya da B olan konutlardan satın alan vatandaşlara, uygun koşullar eşliğinde konut kredisi imkânı sunacak.

Düzenlenen ürün ile birlikte enerji verimliliği yüksek olan konutların ve doğa dostu projelerin desteklentiğini, bu sayede bu alandaki konut üretiminin de artmasına katkıda bulunduğunu aktaran Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Avantajlı Faiz Oranlarıyla Konut Finansmanı!

Sürdürülebilirlik açısından Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacak konut projelerine sunulan desteğin önemsendiğini ifade eden Atay, enerji verimliliği yüksek binalardan konut satın alınacak vatandaşlara avantajlı konut kredisi faiz oranları ile Yeşil Morgage ürününü sunacaklarını aktardı.

2017 yılının Haziran ayında IFC (International Finance Corporation) Türkiye’de konut ipoteğine dayalı Yeşil Mortgage projelerini destekleyecek bir anlaşma imzalandığını hatırlatan Atay, bu alan için önemli bir fon yaratıldığını belirtti. Türkiye’de enerji kimlik belgesine sahip olan binaların yüzde 0,5’lik kısmının A sınıfı belgeye, yüzde 30’luk kısmının da B sınıfı belgeye sahip olduğunu belirten Atay, bu sayının artması için üretilen yeşil binalardan konut satın almayı düşünen vatandaşlara daha uygun şartlar ile kredi kullandırılması gerektiğini, Garanti Mortgage’nin de Yeşil Mortgage ürünü ile bunu sağladığını ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.