Albaraka Türk’ten Tutuklanan Saleh Abdullah Kamel Açıklaması!

0

Suudi Arabistan’da yürütülen yolsuzluk operasyonu dünya tarafından dikkatle izlenirken, ismi geçen Saleh Abdullah Kamel, Albaraka’nın yüzde 31.80 hissedarı.

Albaraka Türk Katılım Bankası Açıklama Yayınladı

Suudi Arabistan’da sürdürülen yolsuzluk ile ilgili operasyonda tutuklananların sayısı artıyor. Tutuklanan kişiler arasında bulunan Saleh Abdullah Kamel, Suudi Arabistan’ın en büyük bankası olarak bilinen Albaraka’nın yüzde 31.80’inin sahibi olarak biliniyor. Ülkede yapılan tutuklamalar ile ilgili yapılan haberler sırasında bankanın adının geçmesinden sonra Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan bir açıklama geldi.

Konuyla ilgili açıklama yayınlayan Albaraka Türk, Saleh Abdullah Kamel’in, Albaraka Türk Katılım Bankası’nın ortaklarından olan ABG’nin dolaylı ortağı olduğunu, yönetimde herhangi bir görevinin olmadığını, doğrudan hissedar olma durumunun da yıllar önce bitirildiğini bildirdi.

Albaraka Türk Çıkan Haberlerden Duyduğu Rahatsızlığı Bildirdi

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada, Suudi Arabistan’da yaşanan olaylardan dolayı Saleh Abdullah Kamel ile ilgili bazı internet ve sosyal medya platformlarında yapılan haberlerde olayın Albaraka Türk ile ilgisinin olmamasına rağmen bankanın da adının geçtiği haberler yapılmakta olduğu, herhangi bir yanlış anlaşılmaya neden olunmaması açısından bu açıklamayı yapma gereği duyulduğu bilgisi paylaşıldı.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk İngilizce Bilen Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Açıklamada, Albaraka Türk Katılım Bankası’nın 1985 yılında kurulduğundan, 2006 yılından bu yana da halka açık olduğundan, bankanın ortaklarından birinin de merkezi Bahreyn’de bulunan ve dünyanın 13 farklı ülkesinde faaliyetleri olan Albaraka Bankacılık Grubu’nun (ABG) olduğundan bahsedildi.

Ortaklık Yıllar Önce Sonlanmıştı

Albaraka Türk Katılım Bankası ayrıca Suudi Arabistan’da yaşanan bazı olaylardan dolayı Saleh Abdullah Kamel’in bazı yayın organlarında adının geçtiği, Kamel’in ABG’nin ortaklarından biri olduğunu, bu vesile ile de hiçbir alakalarının olmamasına rağmen Albaraka Türk Katılım Bankası’nın da adının geçtiğini, oysa ki Albaraka Türk’te yönetimde görevli olmadığı gibi, hissedarlık ilişkilerinin de yıllar önce sonlandığını bildirdi.

Açıklamada özet olarak Suudi Arabistan’da yaşanan tutuklama olaylarının Albaraka Türk Katılım Bankası ile hiçbir alakası olmadı ve bu konudaki hassasiyetlerinin kamuoyu ile paylaşıldığı bildirildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın