Vakıfbank Mobil Bankacılık’ta Yüzde 44 Büyüdü!

Google Haberlere Abone Ol:

Üçüncü çeyrek dönemine dair bilanço bilgilerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na açıklayan Vakıfbank, mobil bankacılık alanında yüzde 44’ün üzerinde büyüme kaydettiğini ifade etti.

Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Vakıfbank’ın üçüncü çeyrek içerisinde elde ettiği büyüme rakamları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Son dönemler içerisinde dijital bankacılık alanına büyük bir önem verdiklerini ifade eden Özcan, tüm süreçleri, tüm işlemleri mobil ortama taşımayı öncelik edindiklerini, hazırladıkları platformlarda daha basit, daha yalın ve kullanıcı dostu olunmasını ön planda tuttuklarını kaydetti.

2017 yılının üçüncü çeyrek döneminde gerçekleştirilen bankacılık işlemlerinin yüzde 80’den büyük kısmının şube dışı kanallar vasıtası ile gerçekleştirildiğini ifade eden Özcan, bu durumun dijital bankacılığın sahip olduğu önemi net bir şekilde ortaya koyduğunu, Vakıfbank müşterilerinin mobil bankacılık uygulamasını etkin bir şekilde kullandığının rakamlara bakılarak gözükebileceğini ifade etti.

Kullanıcı Sayısı 2 Milyonu Aştı!

2017 yılının ilk üç çeyreklik döneminde Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasını kullanan kişi sayısının, 2017 yılının başına oranla yüzde 44’ten fazla bir artış yaşadığını ifade eden Vakıfbank Genel Müdürü Özcan, mobil bankacılık uygulamasının kullanıcı sayısının 2 milyonu aştığını ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ağustos)

Değerlemesinde Türkiye’nin genç ve dinamik bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan Özcan, dijital bankacılığın büyük fırsatlar sunduğunu, Vakıfbank olarak mobil ve dijital bankacılık alanlarında gerçekleştirilen yatırımlar ile birlikte alternatif dağıtım kanallarının etkin bir şekilde kullanılmasının amaçlandığını belirtti.

Gelecek dönem vizyon projeleri olarak dijital ve mobil platformlar üzerinden pazarlama kapasitesini güçlendirmeyi hedeflediklerini ifade eden Vakıfbank Genel Müdürü Özcan, Vakıfbank’ın mobil bankacılık uygulaması kullanıcı sayısının 2 milyon kullanıcıya ulaştığını ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...