Ana SayfaGündemBankalar Tarafından 1.200 Adet Hesap Donduruldu! Sayı Giderek Artıyor!

Bankalar Tarafından 1.200 Adet Hesap Donduruldu! Sayı Giderek Artıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Suudi Arabistan’daki yolsuzlukla mücadele operasyonu kapsamında içlerinde bakanlar ve 11 prensin de bulunduğu pek çok kişi gözaltına alınmıştı. Operasyon sırasında en az 1.200 adet hesabın Suudi bankalar tarafından dondurulduğu bildirildi.

Suudi Bankalar 1.200 Hesaba El Koydu

Suudi Arabistan’da yolsuzlukla mücadele komitesi tarafından aralarında bakanlar ve 11 prensin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında Suudi Arabistan bankalarındaki aralarında kişisel hesapların ve şirket hesaplarının da bulunduğu en az 1.200 hesaba bankalar tarafından dondurulduğu bildirildi.

Merkez Bankası Listeyi Sürekli Güncelliyor       

Reuters Haber Ajansı tarafından bankacılar ve hukukçulardan aldığı bilgilere dayanarak yaptığı habere göre ülkede bankalar tarafından dondurulan hesap sayısı giderek artıyor. Hesapları bankalarca dondurulanlar arasında halka açık olan ve halka açık olmayan şirketlerin de bulunduğu bildirilirken, Suudi Arabistan Merkez Bankasının dondurulacak kişi ve şirket hesaplarını sürekli olarak güncelleyerek yenilerini eklediği de söylendi.

Komite Krallığın Kararnamesi ile Kuruldu

Reuters’in haberine göre ülkede devam eden yolsuzluk mücadelesi kapsamında tutuklanan kişilere ait şirketlerin borsadaki hisselerinde büyük düşüş yaşandığı, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman tarafından bakanlara talimat verildiği ve bu şirketlerin faaliyetlerinin soruşturmadan etkilenmemesinin sağlanmasının istendiği de belirtildi.

Mücadele kapsamında gerçekleşen gözaltıları yapan komite, Krallık kararnamesiyle kuruldu. Suudi Kraliyet temsilcileri geçtiğimiz eylül ayında içlerinde ülkede sözü geçen dini temsilcilerin de yer aldığı pek çok kişiyi gözaltına almıştı. Ayrıca geçtiğimiz hafta sonu Suudi Arabistan Ulusal Muhafızları Bakanı, Ekonomi ve Planlama Bakanı, Donanma Komutanı da gözaltına alındı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.