Ana SayfaEkonomiPÜİS Açıkladı! Benzine 13 Kuruş Zam Geliyor!

PÜİS Açıkladı! Benzine 13 Kuruş Zam Geliyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

PÜİS bir açıklama yaparak 9 Kasım 2017 tarihinden itibaren benzine 13 kuruş zam yapılmasının beklendiğini bildirdi.

Zammın Sebebi Rafineri Çıkış Fiyatlarındaki Değişiklik

Kısa adı PÜİS olan Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası bir açıklama yaptı ve benzin fiyatlarına gelmesi beklenen zammın miktarı ile ilgili bilgi verdi. PÜİS tarafından yapılan açıklamaya göre petrol ürünlerinin rafineriden çıkış fiyatlarının değişiklik göstermesinden dolayı 9 Kasım 2017 tarihinden uygulamaya alınmak üzere benzine 13 kuruş zam yapılacağı duyuruldu.

Dolarda ve petrol fiyatlarında bir süredir görülen yükselme piyasalara akaryakıt fiyatlarının da yükselmesi olarak yansıyor. Dün petrol ürünlerine zam yapılacağı açıklanmıştı. Bugün de PÜİS tarafından yapılan açıklamada yapılacak zammın miktarı da bildirildi. PÜİS benzine 13 kuruş zam yapılacağını ve bu zammın 9 Kasım 2017 tarihinden geçerli olacağını duyurdu.

Benzinin Litre Fiyatına 13 Kuruş Zam

Benzinin litre fiyatına yapılacak 13 kuruşluk zam ile birlikte Ankara’da benzinin fiyatı ortalama olarak 5.66 lira, İstanbul’da benzinin litre fiyatı ortalama olarak 5.61 lira, İzmir’de benzinin fiyatı da ortalama olarak 5.63 liraya yükselmiş olacak. Geçtiğimiz 30 Ekim 2017 tarihinde benzine 12 kuruş, motorinin litre fiyatına da 18 kuruş zam yapılmıştı.

Bir Depo Benzin 308 Lira Oldu

Benzine zam yapılması ile birlikte deposu 55 litre benzin alan bir aracın deposunun doldurulması 308 liraya mal olacak. 2017 yılının başına 55 litre benzin alan bir aracın deposu 284 liraya doluyordu. Akaryakıt dağıtım şirketleri tarafından belirlenen fiyatlar rekabeti ve fiyat serbestisi sebebiyle akaryakıt fiyatları şirketlere ve şehirlere göre değişiklik gösterebiliyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...