Ana SayfaGündemÖzel Okullar Merkezi Sınav İçin Ortak Karar Aldı!

Özel Okullar Merkezi Sınav İçin Ortak Karar Aldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Özel Okullar Derneği, liseleri kapsayan özel okullar için merkezi bir sınav düzenleneceğini, öğrencilerin bu sınav sonuçlarına göre alınacağını açıkladı.

TEOG kaldırıldı, Liseye Yerleştirme Sistemi getirildi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni sistemde özel okulların kendilerine özel bir sınav yapabileceklerini duyurması sonrasında Özel Okullar Derneği bugün bir toplantı yaparak bir araya geldi. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal, aldıkları çoğunluk kararı sonucuna göre liseye yerleştirme için MEB tarafından düzenlenecek merkezi sınav sonuçlarını baz alma yönünde oy çoğunluğun sağlandığını, konunun MEB ile görüşüldükten sonra son karara bağlanacağını ve bu aşamada kamuoyuna bilgi verileceğini kaydetti.

Velilerde Kafa Karışıklığı Olmasın Diye Ayrı Sınav Yapılmayacak

Özel okulların hem öğrencilerde, hem de velilerde kafa karışıklığı yaratmamak adına ayrı bir sınav düzenlemekten çekindiğini ifade eden Dal, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek merkezi sınav dışında ayrı bir sınav yapmama kararı aldıklarını belirtti. 50 farklı özel okul temsilcisinin katıldığı toplantıda oy çoğunluğu ile karar verildiğini aktaran Dal, alınan kararın Bakanlık yetkilileri ile onaylanması sonrasında kesinleşeceğini, onay alınması halinde kesinleşen kararın tekrar kamuoyu ile paylaşılacağını kaydetti.

Yapılan toplantıda yerli özel okullar gibi yabancı özel okulların da MEB tarafından düzenlenen sınavın baz alınması yönünde oy kullandığını kaydeden Dal, gelecek hafta bakanlık ile görüşme yapılacağını, sınav sonuçları, sınav kayıt takvimi gibi teknik detaylar konusunda bakanlığa isteklerde bulunacaklarını, bir problem yaşanmaması halinde kararın onanarak yürürlüğe konulacağını kaydetti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,242TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...

Vakıf Katılım Arge Mühendisi Alımı Yapacak!

Vakıf Katılım Bankası tarafından yayımlanan banka iş ilanlarına göre İstanbul'da görevlendirilmek üzere Araştırma Geliştirme...

Bakan Bilgin’den EYT için Yeni Açıklama: Tüm Haklarını Toplu Alabilecekler!

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katılmış olduğu bir canlı yayın programında Emeklilikte...