Ana SayfaGündemÖzel Okullar Merkezi Sınav İçin Ortak Karar Aldı!

Özel Okullar Merkezi Sınav İçin Ortak Karar Aldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Özel Okullar Derneği, liseleri kapsayan özel okullar için merkezi bir sınav düzenleneceğini, öğrencilerin bu sınav sonuçlarına göre alınacağını açıkladı.

TEOG kaldırıldı, Liseye Yerleştirme Sistemi getirildi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni sistemde özel okulların kendilerine özel bir sınav yapabileceklerini duyurması sonrasında Özel Okullar Derneği bugün bir toplantı yaparak bir araya geldi. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal, aldıkları çoğunluk kararı sonucuna göre liseye yerleştirme için MEB tarafından düzenlenecek merkezi sınav sonuçlarını baz alma yönünde oy çoğunluğun sağlandığını, konunun MEB ile görüşüldükten sonra son karara bağlanacağını ve bu aşamada kamuoyuna bilgi verileceğini kaydetti.

Velilerde Kafa Karışıklığı Olmasın Diye Ayrı Sınav Yapılmayacak

Özel okulların hem öğrencilerde, hem de velilerde kafa karışıklığı yaratmamak adına ayrı bir sınav düzenlemekten çekindiğini ifade eden Dal, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek merkezi sınav dışında ayrı bir sınav yapmama kararı aldıklarını belirtti. 50 farklı özel okul temsilcisinin katıldığı toplantıda oy çoğunluğu ile karar verildiğini aktaran Dal, alınan kararın Bakanlık yetkilileri ile onaylanması sonrasında kesinleşeceğini, onay alınması halinde kesinleşen kararın tekrar kamuoyu ile paylaşılacağını kaydetti.

Yapılan toplantıda yerli özel okullar gibi yabancı özel okulların da MEB tarafından düzenlenen sınavın baz alınması yönünde oy kullandığını kaydeden Dal, gelecek hafta bakanlık ile görüşme yapılacağını, sınav sonuçları, sınav kayıt takvimi gibi teknik detaylar konusunda bakanlığa isteklerde bulunacaklarını, bir problem yaşanmaması halinde kararın onanarak yürürlüğe konulacağını kaydetti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.