Rus Merkez Bankası’ndan Büyük Bankalara Müdahale Uyarısı!

Google Haberlere Abone Ol:

Rusya Merkez Bankası, ülkedeki büyük bankalara yönelik müdahaleler olabileceğini açıklanması bugünkü gündem haberleri arasıdna yer alıyor. 

Rusya Merkez Bankası yaptığı açıklamada ülkede yeni kurtarma operasyonları olabileceği ile ilgili sinyaller vererek, büyük bankalara müdahaleler yapabileceklerini, gerektiği durumda Rusya’da devlet fonlarının kullanılarak bazı bankaların yeniden yapılandırılacağını bildirdi.

Merkez Bankası Başkanı Açıklama Yaptı      

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Dmitri Tulin bir açıklama yaparak Otkrıtiye Bank hariç olmak üzere Rusya’da bulunan diğer büyük bankalara gereken durumda müdahale edilebileceğini, büyük bankaların kurtarılması adına operasyonlar düzenlenebileceğini söyledi.

Dmitri Tulin, Rusya Merkez Bankası olarak ülkedeki bankacılık sektöründe görülen büyük istikrarsızlığı engellemek istediklerini, temel amaçlarının makroekonomik alandaki istikrarsızlığın önüne geçmek olduğunu, bankaların ödeme gücüne sahip olmamasının toplum adına büyük bir olumsuzluk olduğunu, müdahale sırasında lisans iptali gibi kararları verebileceklerini, bunun kötü bir karar olacağının farkında olduklarını ancak gerektiği halde bu müdahaleleri Rusya’daki büyük bankalar için yapabileceklerini söyledi.

Rusya’daki Büyük Bankalar Risk Altında

Alfa Kapital Bank tarafından yaz sonunda düzenlenen rapora göre Rusya’da faaliyette olan Otkrıtiye  Bank, BinBank, Promsvyazbak ve Moskovski gibi bankaların Rusya’daki büyük bankalar arasında riski en fazla olan bankalar oldukları belirtilmişti. Ülkedeki banka ve ekonomi analistleri bu konu hakkında yaptıkları değerlendirmelerde bankalara yönelik olarak Rusya Merkez Bankası’nın öncülüğünde düzenlenebilme ihtimali olan kurtarma operasyonları ile ilgili son kararın önümüzdeki sonbaharda verilebileceği yönünde fikir bildirmişlerdi.

Rusya Merkez Bankası Başkanı Dmitri Tulin tarafından yapılan açıklamada Rusya’daki büyük bankaların kurtarılmasına dair devlet fonlarının devreye sokulabileceği ve operasyonlar düzenleneceğinin sinyalleri verildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...