Ana SayfaGündemRus Merkez Bankası’ndan Büyük Bankalara Müdahale Uyarısı!

Rus Merkez Bankası’ndan Büyük Bankalara Müdahale Uyarısı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Rusya Merkez Bankası, ülkedeki büyük bankalara yönelik müdahaleler olabileceğini açıklanması bugünkü gündem haberleri arasıdna yer alıyor. 

Rusya Merkez Bankası yaptığı açıklamada ülkede yeni kurtarma operasyonları olabileceği ile ilgili sinyaller vererek, büyük bankalara müdahaleler yapabileceklerini, gerektiği durumda Rusya’da devlet fonlarının kullanılarak bazı bankaların yeniden yapılandırılacağını bildirdi.

Merkez Bankası Başkanı Açıklama Yaptı      

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Dmitri Tulin bir açıklama yaparak Otkrıtiye Bank hariç olmak üzere Rusya’da bulunan diğer büyük bankalara gereken durumda müdahale edilebileceğini, büyük bankaların kurtarılması adına operasyonlar düzenlenebileceğini söyledi.

Dmitri Tulin, Rusya Merkez Bankası olarak ülkedeki bankacılık sektöründe görülen büyük istikrarsızlığı engellemek istediklerini, temel amaçlarının makroekonomik alandaki istikrarsızlığın önüne geçmek olduğunu, bankaların ödeme gücüne sahip olmamasının toplum adına büyük bir olumsuzluk olduğunu, müdahale sırasında lisans iptali gibi kararları verebileceklerini, bunun kötü bir karar olacağının farkında olduklarını ancak gerektiği halde bu müdahaleleri Rusya’daki büyük bankalar için yapabileceklerini söyledi.

Rusya’daki Büyük Bankalar Risk Altında

Alfa Kapital Bank tarafından yaz sonunda düzenlenen rapora göre Rusya’da faaliyette olan Otkrıtiye  Bank, BinBank, Promsvyazbak ve Moskovski gibi bankaların Rusya’daki büyük bankalar arasında riski en fazla olan bankalar oldukları belirtilmişti. Ülkedeki banka ve ekonomi analistleri bu konu hakkında yaptıkları değerlendirmelerde bankalara yönelik olarak Rusya Merkez Bankası’nın öncülüğünde düzenlenebilme ihtimali olan kurtarma operasyonları ile ilgili son kararın önümüzdeki sonbaharda verilebileceği yönünde fikir bildirmişlerdi.

Rusya Merkez Bankası Başkanı Dmitri Tulin tarafından yapılan açıklamada Rusya’daki büyük bankaların kurtarılmasına dair devlet fonlarının devreye sokulabileceği ve operasyonlar düzenleneceğinin sinyalleri verildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.