Yapı Kredi Bankası Dünyanın En Yenilikçi Dijital Bankası Seçildi!

0

Saygın finans yayınlarından Global Finance Yapı Kredi Bankası’nı ‘Dünyanın En Yenilikçi Dijital Bankası’ listesinde ilk sıraya koydu. Yapı Kredi son bir yılda dijital bankacılıktaki uygulamalarından dolayı 30 ödüle layık görüldü. Yapı Kredi’nin kurumsal dijital kanallarının başarısı yine aynı kurum tarafından ‘ Dünyanın En İyi Kurumsal Site Tasarımı’ ödülünü de alması gündem haberleri arasında yer aldı. 

Dijital Bankacılığın Geleceğini Tasarlıyoruz

Yapı Kredi Bankası’nın CEO’su Faik Açıkalın bu yıl ayrıca yine Global Finans’ın bölgesel değerlendirmede “Avrupa’nın En İnovatif Dijital Bankası” seçildiklerini hatırlattı. ( Faik Açıkalın, gelecekte kullanılacak olan banka ürün ve hizmetlerini şimdiden tasarladıklarına değindi.

Yapı Kredi Bankası olarak amaçlarının insan hayatını daha değerli hale getiren teknolojiler üretmek olduğunu da belirten Açıkalın, bankanın Yapı Kredi Mobil uygulamasının, müşterilerin uzaktan bütün işlemleri yapabilecekleri özellikte olduğunu, Yapı Kredi’nin bütün kanallarının birbiriyle entegre bir şekilde çalışıyor olmasından dolayı tüm bankacılık işlemlerinin tek bir kanaldan yapılmasını mümkün hale getirdiklerini ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  Yapı Kredi İş İlanları: 2022 Ağustos

Dijital Bankacılık Müşterileri Yüzde 35 Arttı                                                          

Dijital bankacılık müşteri sayısının geçtiğimiz 1 yılda yüzde 35 oranında artış gösterdiğini, mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanan müşteri sayısındaki artışın da aynı dönemde yüzde 56 oranında gerçekleştiğini söyleyen Faik Açıkalın, Yapı Kredi Mobil ile birlikte çalışan QR kod sayesinde ATM’lere temas etmeden yapılan işlem adedinin de 4 milyon civarında olduğunu belirtti. 

Mobil Bankacılık Kullanımı Yüzde 85

Yapı Kredi Bankası’nın mobil bankacılık ürün ve hizmetlerini kullanılma oranının 2017 yılı eylül ayı itibariyle genel bankacılık hizmetlerinin yüzde 85’i oranında olduğunu da söyleyen Yapı Kredi Bankası CEO’su Faik Açıkalın, dijital bankacılık hizmeti alan 7 kullanıcıdan 6 ‘sının mobil bankacılıktan yararlandığını, nakit dışında gerçekleşen işlemlerde ilse dijital kanalların kullanım oranlarının yüzde 94 olduğunu, banka olarak elde ettikleri veriler ve layık görüldükleri ödüller ile Türk bankacılık sektöründe doğru yolda ilerlediklerini bir kez daha anladıklarını da belirtti.

İlginizi Çekebilir:  Yapı Kredi Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor

 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın