Kira Sertifikasına Ziraat Katılım’ın Desteği 200 Milyon TL!

0

Ziraat Katılım Bankası, Hazine Müsteşarlığı tarafından hayata geçirilen kira sertifikası sürecine önemli bir destek sundu. Banka, birinci ihraç döneminde tam 200 milyon Türk Lirası tutarında kira sertifikası ihraç etti.

Ziraat Katılım Bankası ve iştiraki olan Ziraat Katılım Varlık Kiralama A.Ş. Hazine Müsteşarlığı tarafından hayata geçirilen altına dayalı kira sertifikası için tam 200 milyon Türk Lirası tutarında sertifika ihracını hayata geçirdi. 9 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen ihraç, 104 gün vade ile 200 milyon Türk Lirası tutarında fonlama temin edilmesi ile kayıtlara geçti.

Kamu sermayeli ilk katılım bankası olma özelliğini taşıyan Ziraat Katılım Bankası, 29 Mayıs 2015 tarihinde ilk faaliyetlerine başladı. Geride kalan süreç zarfında Sermaye Piyasalar Kurulu (SPK) tarafından alınan 1,5 milyar Türk Lirası tutarına sahip ihraç tavanı uygulaması kapsamında, yatırımcılarına gerçekleştirdiği kira sertifikası ihracı toplamda 1,15 milyar Türk Lirası’na yükseldi.

Gelen Talepten Memnunuz

Kira sertifikası ihracı konusunda müşterilerden gelen taleplerden oldukça memnun olduklarını ifade eden Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir, bu ihracın onuncu kira sertifikası ihracı olduğunu, gerçekleştirdikleri bu ihraca 200 milyon Türk Lirası tutarında kira sertifikası talebi geldiğini, bu durumun Ziraat Katılım Bankası’nın hem sermaye yapısına, hem aktif kalitesine, hem de Türkiye’nin ekonomisine olan güveni bir kez daha tasdiklediğini ifade etti.

Katılım Bankacılığı alanında öncü konumda olma vizyonu ile hareket ettiklerini, gelecek dönemlerde de Türkiye adına müşterileri ile bir olarak çalışmaya devam edeceklerini kaydeden Özdemir, ilkelerinin ‘Paylaştıkça daha fazlası’ olduğunu hatırlatarak büyümeye devam etdeceklerini belirtti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın