Vakıf Katılım Bankası’ndan 9.79 Milyar Lira Destek!

Google Haberlere Abone Ol:

Vakıf Katılım Bankası, tarafından açıklanan verilere göre, Banka Türkiye ekonomisine 9.79 milyar Türk Lirası destek sağladı.

Vakıf Katılım’ın Finansal Verileri Açıklandı

Kamunun gücünün ve vakıfların paylaşımcı kültürünün bir araya getirilerek katılım bankacılığına yeni bir soluğun amaçlandığı Vakıf Katılım Bankası 2016 yılının şubat ayında hizmet vermeye başlamıştı. Vakıf Katılım Bankası tarafından 2017 yılının üçüncü çeyreklik dönemine ait finansal veriler açıklandı.

91 Milyon Lira Net Kar

Vakıf Katılım Bankası tarafından açıklanan sonuçlara göre 2017 yılının üçüncü çeyreğinde toplanan fon miktarı 8.39 milyar lira oldu. Aynı dönemde Banka’nın Türkiye ekonomisine sağladığı katkı da 9.79 milyar lira olarak gerçekleşti. Vakıf Katılım Bankası, Türkiye’de katılım bankacılığı sektöründe referans kurum olma özelliği ile istikrarlı bir şekilde yoluna devam ediyor. Büyümesini sürdüren Vakıf Katılım Bankası, 2016 yılında aktiflerinin büyüklüğünü yüzde 124 oranında büyütmüştü. 2017 yılının üçüncü çeyreğinin sonu itibariyle Banka’nın aktif büyüklüğü 10.51 milyar liraya ulaştı. Vakıf Katılım Bankası bu yılın üçüncü çeyreğinde 91 milyon lira net kar sağladı.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

KOBİ’lerin İhtiyaçları Öncelikli Faaliyetleri Arasında

Vakıf Katılım Bankası’nın hizmetleri arasında KOBİ’lerin ihtiyaçlarına yönelik her türlü finansal desteğin sağlanması ve birikimlerinin değerlendirilmesi yer alıyor. Kuruluşundan bu yana toplam olarak Türkiye genelinde 52 şubeye ulaşan Vakıf Katılım ülkenin her yerine yayılır hale geldi.

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, açıklanan finansal verilerle ilgili konuşarak 2017 yılının üçüncü çeyreğinde de güçlü görünümlerini devam ettirdiklerini, istihdam ve ekonomi alanındaki büyümenin Vakıf Katılım’ın öncelikli gündemini oluşturduğunu, geleceğe dair çaba ve umutlarının sürekli artmakta olduğunu söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...