Ana SayfaGündemSon 10 Yılın Sınavları İncelenecek! Tekrardan Sınava Çağırılabilirsiniz!

Son 10 Yılın Sınavları İncelenecek! Tekrardan Sınava Çağırılabilirsiniz!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, son 10 yılın sınav sonuçları kapsamında daha ayrıntılı inceleme ve değerlendirme yapmak için Sınav Sonuçlarını İzleme ve Değerlendirme Birimi kurduklarını açıkladı.

  Biyometrik Analiz de Yapılacak!

  Yeni kurulan birim ile son 10 yıllık süreçteki ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavların ayrıntılı olarak incelemesinin yapılacağını söyleyen ÖSYM Başkanı Mahmut Özer, birimde çalışanların her birinin tüm sınavlara ilişkin ayrı ayrı ve farklı analizlerinin olacağını söyledi. Bu kapsamda her bir sınav için bütün sınav merkezleri kapsamında olağan dışılık analizlerinin gerçekleştirileceğini söyleyen Özer, aynı zamanda da biyometrik analiz de yapılacağını, bu analiz ile bir adayın yerine başka birinin sınava girip girmediğinin tespit edileceğini söyledi.

  Yeni kurulan birimin hem gelen ihbarları inceleceğini hem de her aday için kapsamlı ve detaylı incelemeler yapacağını söyleyen Özer, adayların girmiş oldukları benzer sınavların sonuçlarının tek tek değerlendirileceğini, olağan dışı tespitlerin bulunması halinde ise adayların eşdeğer bir sınava girmeleri için tekrardan çağırılacaklarını söyledi.

  Analizler Kasım Sonunda Tamamlanacak

  Sınav Sonuçlarını İzleme ve Değerlendirme Birimi’nin ilk aşamada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmalara konu olan sınavların incelemelerinden başlanacağını söyleyen Özer, söz konusu analizlerin 2017 kasım sonunda tamamlanacağını, sonrasında ise soruşturma olmasına ya da olmamasına bakılmaksızın 10 yıllık süreçteki tüm olağan dışı durumların raporlarının hazırlanacağını, olağandışı durum tespitinde ise suç duyurusunda bulunulacağını söyledi.

  34 Joker Aday Var!

  Şuanda 34 joker aday belirlediklerini açıklayan Özer, 43 adayın da sınav sonuçlarının iptalini gerçekleştirdiklerini,  toplamda 77 kişiye suç duyurusunda bulunulduğunu, 21 kişiyi de eş değer sınavı için çağırdıklarını, eşdeğer sınava katılım gösteren 6 kişiden 3’nün sınavının geçersiz olarak kayda alındığını söyledi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  66TakipçilerTakip Et
  2,234TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

  ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

  Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

  Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

  Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

  Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

  Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

  Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

  Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

  Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

  Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...