Ana SayfaGündemPamukkale Belediyesi'nden 2.250 Öğrenciye Eğitim Desteği!

Pamukkale Belediyesi’nden 2.250 Öğrenciye Eğitim Desteği!
P

-

Denizli Pamukkale Belediyesi, ortaokul ve lisede eğitim gören toplamda 2.250 öğrenciye 1 milyon 362 bin TL değerinde eğitim desteği verecek. Ortaokul öğrencileri ayda 65 TL, lise öğrencilerine ise 85 TL olmak üzere 8 aylık süreçte verilecek olan öğretim yardımından yararlanacak olanlar ise belirlendi.

Bu yıl meclis kararı ile ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim desteği vereceği açıklanan Pamukkale Belediyesi 8 ay boyunca öğrencilere yardım edecek. Eğitim desteği alacak öğrenciler belirlenmiş olup, söz konusu öğrencilerin isimleri ise Belediye’nin internet sitesinde yer almaktadır.

Eğitim Desteği Alacak Öğrenciler Belirlendi!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Pamukkale Belediye başkanı Hüseyin Gürlesin, eğitim desteği için çok sayıda başvuru talebi geldiğini, çok sayıda başvuru gelmesi sebebi ile başvuru sürecini 1 hafta daha uzattıklarını, başvuruların tamamlanması sonrasında isimleri tek tek incelediklerini ve belirlenen koşullarda eğitim desteği alacak öğrencileri belirlediklerini açıkladı.

Denizli Pamukkale Belediyesi olara eğitim öğretime çok önem verdiklerini söyleyen Gürlesin, Türkiye’nin geleceğine ışık tutan tüm öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almaları, öğrencilik hayatlarını çok daha kolay koşullar altında geçirebilmeleri adına destek vermeye devam edeceklerini, 2.250 öğrenciye destek vereceklerini, öncesinde bu sayının 2.000 olduğunu, meclis kararı ile bu rakamı artırdıklarını söyledi.

Başvuru sonuçlarında eğitim desteği görmesi için uygun görülen öğrencilere cep telefon numaralarına bilgilendirme mesajı gönderdiklerini söyleyen Gürlesin, Pamukkale Belediyesi olarak eğitime destek vermeye her zaman devam edeceklerini söyledi. Ayrıca Pamukkale Belediye’si eğitime destek başvuru sonuçları www.pamukkale.bel.tr adlı internet sitesinden öğrenebilinmektedir. Buna ek olarak öğrencilerin herhangi bir bankadan kendi adlarına hesap açtırmaları, açılan hesabın IBAN nosu ile nüfus cüzdanı fotokopilerini Pamukkale Belediyesine iletmeleri gerekmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol