Ana SayfaSigorta2018 Yılında Trafik Sigortalarında Tavan Fiyat Uygulaması Kalkıyor mu?

2018 Yılında Trafik Sigortalarında Tavan Fiyat Uygulaması Kalkıyor mu?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Sabancı Holding Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, bir açıklama yaparak 2108 yılında trafik sigortalarında tavan fiyat uygulamasının kalkacağını düşündüğünü söyledi.

Sabancı Holding Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, sigortacılık sektörü ile ilgili yaptığı açıklamada 2017 yılının sonu itibariyle sektördeki büyüme oranının yüzde 5 oranında gerçekleşeceğinin ön görüldüğünü söyledi.

Önümüzdeki Yıl Bu Uygulama Kalkabilir

Haluk Dinçer, açıklamasında bu yılın nisan ayından bu yana uygulamada olan zorunlu trafik sigortalarında tavan fiyat uygulamasına da değindi. Dinçer serbest piyasa ekonomisini tercih ettiklerini, hayata geçirilen trafik sigortalarında tavan fiyat uygulaması ile ilgili pek çok şikayetlerde bulunulduğunu, devletin de bu konuda olumlu bir adım attığını, şu anda sektörün ve piyasaların durağan hale geldiğini, dengenin korunuyor olduğunu, ancak 2018 yılı itibariyle zorunlu trafik sigortalarında taban fiyat uygulamasının kaldırılacağını düşündüğünü söyledi.

2017 Yılında Yüzde 5 Büyüme Bekliyoruz

Geçtiğimiz yıl trafik sigortalarındaki büyümenin oldukça yüksek olduğunu, ancak 2017 yılında baz etkisiyle bu büyümenin daha az gerçekleştiğini, Türkiye’deki sigortacılık sektörünün üçte birlik kısmının zorunlu trafik sigortalarından oluştuğunu, 2017 yılının nisan ayında bu sigorta çeşidine getirilen tavan fiyat uygulamasından dolayı fiyatlarda düşüş yaşandığını, bu yılın sonuna gelindiğinde sigortacılık sektöründe gerçekleşmesi beklenen toplam büyümenin yüzde 5 oranında olacağını tahmin ettiklerini, ancak buna trafik sigortalarının dahil edilmediği durumda bu büyümenin yüzde 13 – 15 arasında olacağını da belirtti.

Sigortacılık Türkiye Ekonomisinden Daha Hızlı Büyüyor

Sabancı Holding Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, Türkiye’de sigortacılık sektörünün ülke ekonomisin kaydettiği büyümeden yüzde 50 oranında daha hızlı büyüdüğünü, sektörün gelecek 10 yılda da bu büyümeyi hızlı bir şekilde sürdüreceğini ön gördüklerini de sözlerine ekledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,215TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.