Ana SayfaSigorta2018 Yılında Trafik Sigortalarında Tavan Fiyat Uygulaması Kalkıyor mu?

2018 Yılında Trafik Sigortalarında Tavan Fiyat Uygulaması Kalkıyor mu?
2

-

Sabancı Holding Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, bir açıklama yaparak 2108 yılında trafik sigortalarında tavan fiyat uygulamasının kalkacağını düşündüğünü söyledi.

Sabancı Holding Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, sigortacılık sektörü ile ilgili yaptığı açıklamada 2017 yılının sonu itibariyle sektördeki büyüme oranının yüzde 5 oranında gerçekleşeceğinin ön görüldüğünü söyledi.

Önümüzdeki Yıl Bu Uygulama Kalkabilir

Haluk Dinçer, açıklamasında bu yılın nisan ayından bu yana uygulamada olan zorunlu trafik sigortalarında tavan fiyat uygulamasına da değindi. Dinçer serbest piyasa ekonomisini tercih ettiklerini, hayata geçirilen trafik sigortalarında tavan fiyat uygulaması ile ilgili pek çok şikayetlerde bulunulduğunu, devletin de bu konuda olumlu bir adım attığını, şu anda sektörün ve piyasaların durağan hale geldiğini, dengenin korunuyor olduğunu, ancak 2018 yılı itibariyle zorunlu trafik sigortalarında taban fiyat uygulamasının kaldırılacağını düşündüğünü söyledi.

2017 Yılında Yüzde 5 Büyüme Bekliyoruz

Geçtiğimiz yıl trafik sigortalarındaki büyümenin oldukça yüksek olduğunu, ancak 2017 yılında baz etkisiyle bu büyümenin daha az gerçekleştiğini, Türkiye’deki sigortacılık sektörünün üçte birlik kısmının zorunlu trafik sigortalarından oluştuğunu, 2017 yılının nisan ayında bu sigorta çeşidine getirilen tavan fiyat uygulamasından dolayı fiyatlarda düşüş yaşandığını, bu yılın sonuna gelindiğinde sigortacılık sektöründe gerçekleşmesi beklenen toplam büyümenin yüzde 5 oranında olacağını tahmin ettiklerini, ancak buna trafik sigortalarının dahil edilmediği durumda bu büyümenin yüzde 13 – 15 arasında olacağını da belirtti.

Sigortacılık Türkiye Ekonomisinden Daha Hızlı Büyüyor

Sabancı Holding Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, Türkiye’de sigortacılık sektörünün ülke ekonomisin kaydettiği büyümeden yüzde 50 oranında daha hızlı büyüdüğünü, sektörün gelecek 10 yılda da bu büyümeyi hızlı bir şekilde sürdüreceğini ön gördüklerini de sözlerine ekledi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol