Ana SayfaGündemSu Faturalarında Yüzde 5 İndirim Yapıldı!

Su Faturalarında Yüzde 5 İndirim Yapıldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan bir kararla İstanbul’daki evlere uygulanan su kullanım tariflerinde yüzde 5 oranında indirim yapıldı.

Su Kullanım Tarifelerinde İndirim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasında düzenlenen İSKİ Genel Kurulu’nun gündeminde İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarafından verilen su satış fiyatlarında indirim yapılması ile ilgili teklif onaylanarak karara bağlandı.

Verilen karara göre İstanbul’daki konut statüsünde olan binalarda 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere kullanılan suyun Kademe 1 Metreküp fiyatı 4.59 liradan 4.37 liraya, suyun kullanım oranına göre artarak belirlenen Konut 2 Kademe fiyatı 6.71 liradan 6.40 liraya, Kademe 3 fiyatı da 9.77 liradan 9.31 liraya indirildi.

Engelli Vatandaşlara Kademeli Fiyat Uygulanmayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin İSKİ Abone Hizmetleri Tarife ve Uygulama Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklik kapsamında il genelindeki şehit ve gazi yakınları, engelli vatandaşlar ve dar gelirli kişiler için uygulanan su kullanım fiyatları da yeniden düzenlemeye alındı. Bahsi geçen aboneler 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere kademeli tarifelere tabi tutulmayacak, sadece Konut 1 fiyatlarından tarifelendirilecekler. Aynı zamanda engelli vatandaşlar ile şehit ve gazi aileleri yüze 50 indirim haklarını kullanmaya devam edecekler.

Kimler Dar Gelirli Kabul Ediliyor?

İSKİ Abone Hizmetleri Tarife ve Uygulama Yönetmeliği’nde “dar gelirli vatandaş” kapsamına 65 yaşın üzerinde aylık bağlanan muhtaçlar, Gelir Testi yaptırmış ve SGK primleri kamu idareleri tarafından ödenenler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvurarak yapılan incelemeler sonucu muhtaç olduğuna karar verilmiş olan kişiler giriyor.

İstanbullular, yapılan bu indirim ve değişikliklerden 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren yararlanacaklar. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.