Ana SayfaEkonomiTürk Eximbank’tan Tayland Hamlesi Geldi!

Türk Eximbank’tan Tayland Hamlesi Geldi!
T

-

Türkiye’de ihracat konusunda destek sunan, kurumsallaşmış, tek teşvik kaynağı olan Türk Eximbank, Tayland Eximbank ile ortak finansman sunma konusunda bir iş birliği sözleşmesi imzaladı.

İş Birliği Anlaşması İmzalandı

Türk Eximbank, Türkiye’de ihracatın yükselmesi, ihraç edilen ürün kapasitesinin genişletilmesi, ihracata olan talebe üreticinin yetişebilmesi için gerekli finansmanın sunulması konusunda teşvik sunan tek kaynak olma özelliğini taşıyor. Aynı özelliklere sahip olan Tayland Eximbank ile Türk Eximbank arasında, her iki ülkede hizmet veren firmaların, üçüncü ülkelere ihracat ve proje gerçekleştirmesi aşamasında finansmanı ortak bir paydada sağlanması adına bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

Anlaşmanın Hedefinde Ortak Finansman Var

Türk Eximbank ile Tayland Eximbank arasında imzalanan bu iş birliği anlaşması ile birlikte, hem Türk firmaların, hem de Taylandlı firmaların farklı ülkelerde gerçekleştireceği yatırımlar için, projeler için, ihracat yapan firmaların faydalanabilmesi için ortak bir şekilde finansman sağlanması, ihracat alanında hizmet veren firmaların faydalanabileceği yeni ürünlerin oluşturulması, sigorta alanında ortaklıklar kurularak, iş birliğinde mutabık kalınması ve iki ülke arasında karşılıklı bilgi alışverişi yapılması konusunda amaç belirlendi.

Son Dönemlerde Artan Üst Düzey Temasların Meyvesi

Konu hakkında değerlendirmede bulunan ve yorumlarını ileten Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, her iki ülke arasında son dönemde üst düzey görüşmeler gerçekleştirildiğini, imzalanan bu anlaşmanın gerçekleştirilen görüşmeler konusunda önem taşıdığını belirtirken, her iki ülkenin ticareti için olumlu bir destek sunması ve Türk ihracatçılarının Tayland’a sundukları hizmetlerin artırılmasını umduklarını kaydetti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,354TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol