Ana SayfaGündemDijital Bankacılık Lideri Yapı Kredi Bankası'ndan Hackathon!

Dijital Bankacılık Lideri Yapı Kredi Bankası’ndan Hackathon!
D

-

Yapı Kredi Bankası, code.yapıkredi kapsamında bu yıl ilk defa Hackathon düzenliyor. Etkinlik 8-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Türkiye’de dijital bankacılık alanında önemli aşamalar kaydeden, birçok teknolojiyi Türkiye’ye getirerek inovasyon konusunda çıtayı üste taşıyan Yapı Kredi Bankası, ekonomi sektöründe iz bıracak orijinal fikirlerin hayata geçirilmesi adına bu yıl ilk defa Hackathon organizasyonu düzenleyecek.

8 Aralık ile 10 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan Yapı Kredi Hackathon, katılımcıların hayalini kurduğu ve hedeflediği fintech ürünü için önemli bir fırsat yaratacak. Katılımcıların code.yapıkredi programı kapsamında fintech ürününü geliştirmek için bir fırsat yakalayacağı etkinlikte, yaratıcılığına güvenen, fintech alanında kendine ait bir iş fikrine sahip olan herkesin katılmasına ortam sağlanıyor.

Demo Ürün İçin 48 Saat Süre Verilecek!

Yapı Kredi Hackathon’a yapılacak başvurular arasından ön eleme gerçekleştirilek, 8-10 Aralık tarihi arasında düzenlenecek olan Hackathon yarışmasına katılmaya hak kazanan adaylara ise 48 saatlik süre verilerek, bu süre zarfında banka programlama arayüzlerini de kullanarak, sahip oldukları iş fikirlerinin demo ürün aşamasına ulaştırılabilmesi adına çalışmalar gerçekleştirecekler.

Uygulama aşamasında, 5 yıldız sahibi olan Yapı Kredi Mobil’i geliştiren ekipten mentorluk alma şansını yakalayacak olan yarışmacılar, birinci olmaları halinde 15 bin Türk Lirası tutarında maddi ödül ile birlikte code.yapıkredi Fintech Hızlandırma Programı’na da katılma hakkına sahip olacaklar. Bu program, finansal rehberlik ve girişimi hayata geçirme adına 12 haftalık bir süreci kapsar iken, ağırlıklı olarak mentorluk ve eğitim desteği sunulacak. Yarışmada ikinci olan ekibe 10 bin Türk Lirası ödül sunulurken, üçüncü olan ekip de 5 bin Türk Lirası tutarındaki ödülün sahibi olacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,251BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol