Ana SayfaGündemDijital Bankacılık Lideri Yapı Kredi Bankası'ndan Hackathon!

Dijital Bankacılık Lideri Yapı Kredi Bankası’ndan Hackathon!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yapı Kredi Bankası, code.yapıkredi kapsamında bu yıl ilk defa Hackathon düzenliyor. Etkinlik 8-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Türkiye’de dijital bankacılık alanında önemli aşamalar kaydeden, birçok teknolojiyi Türkiye’ye getirerek inovasyon konusunda çıtayı üste taşıyan Yapı Kredi Bankası, ekonomi sektöründe iz bıracak orijinal fikirlerin hayata geçirilmesi adına bu yıl ilk defa Hackathon organizasyonu düzenleyecek.

8 Aralık ile 10 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan Yapı Kredi Hackathon, katılımcıların hayalini kurduğu ve hedeflediği fintech ürünü için önemli bir fırsat yaratacak. Katılımcıların code.yapıkredi programı kapsamında fintech ürününü geliştirmek için bir fırsat yakalayacağı etkinlikte, yaratıcılığına güvenen, fintech alanında kendine ait bir iş fikrine sahip olan herkesin katılmasına ortam sağlanıyor.

Demo Ürün İçin 48 Saat Süre Verilecek!

Yapı Kredi Hackathon’a yapılacak başvurular arasından ön eleme gerçekleştirilek, 8-10 Aralık tarihi arasında düzenlenecek olan Hackathon yarışmasına katılmaya hak kazanan adaylara ise 48 saatlik süre verilerek, bu süre zarfında banka programlama arayüzlerini de kullanarak, sahip oldukları iş fikirlerinin demo ürün aşamasına ulaştırılabilmesi adına çalışmalar gerçekleştirecekler.

Uygulama aşamasında, 5 yıldız sahibi olan Yapı Kredi Mobil’i geliştiren ekipten mentorluk alma şansını yakalayacak olan yarışmacılar, birinci olmaları halinde 15 bin Türk Lirası tutarında maddi ödül ile birlikte code.yapıkredi Fintech Hızlandırma Programı’na da katılma hakkına sahip olacaklar. Bu program, finansal rehberlik ve girişimi hayata geçirme adına 12 haftalık bir süreci kapsar iken, ağırlıklı olarak mentorluk ve eğitim desteği sunulacak. Yarışmada ikinci olan ekibe 10 bin Türk Lirası ödül sunulurken, üçüncü olan ekip de 5 bin Türk Lirası tutarındaki ödülün sahibi olacak.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.